אופרה (Opera) הכריזה על דפדפן אינטרנט חדש בשם Opera GX, שלדבריה הוא ״דפדפן הגיימינג הראשון בעולם״. מדובר בגרסה מיוחדת של דפדפן אופרה, שעברה התאמות שונות כך שיוכל להתאים במיוחד לצרכי הגיימרים. החידוש המרכזי הוא אפשרות להגבלת ביצועי המעבד (CPU) וכמות זיכרון העבודה (RAM) שיוקדשו לצורך הפעלת הדפדפן. הגבלה שכזו משמעה מן הסתם טעינה איטית יותר של אתרים, אך גם ביצועים משופרים במשחקים הפועלים במקביל.

בנוסף, כולל הדפדפן לשונית קבועה המאפשרת גישה מהירה לניהול חשבון Twitch, או התראה כאשר משתמש מסוים עולה לשידור. תצוגת חלון חדש מציגה מבצעים בחנויות המשחקים, ועדכוני חדשות מעולם הגיימינג. אפילו עיצוב הדפדפן הותאם לאווירה בצבעים אפלים הניתנים להתאמה אישית, וגם אפקטים קוליים.

מלבד תכונות הגיימינג, נהנה Opera GX גם מיתרונות הדפדפן הרגיל של אופרה לעומת מוצרים מתחרים: חוסם פרסומות מובנה, VPN מובנה (לצורך הסתרת כתובת ה-IP), וגישה מהירה לקבלה וכתיבת הודעות וואסטאפ (WhatsApp) ומסנג׳ר (Messenger). בעתיד, צפוי לתמוך הדפדפן גם בהצגת סרטוני וידאו בחלונית צפה שתופיע בתוך המשחקים עצמם, כך שניתן יהיה לדוגמא לשחק ולצפות בסרטון Walkthrough במקביל.

הדפדפן החדש זמין להורדה כבר עתה בגרסת ניסוי ראשונה (Early Access), המיועדת למחשבים מבוססי חלונות בלבד. באופרה כנראה סבורים – במידה רבה של צדק – כי כמות הגיימרים הבוחרים להשתמש במחשבים מבוססי macOS אינה מצדיקה את ההשקעה בפיתוח דפדפן עבורם.

קרא עוד:  גוגל השיקה את כרום 79 עם בודק סיסמאות מובנה