אופרה (Opera) הכריזה על שיתוף פעולה עם 14 יצרניות מכשירי אנדרואיד ואלו יציעו את ישום ניהול צריכת הנתונים Opera Max כחלק אינטגרלי במערכת ההפעלה.

יישום Opera Max של החברה שהביאה לנו הדפדפן באותה שם מאפשר לחסוך בצריכת הנתונים הסלולרית על-ידי שימוש בטכנולוגיות דחיסה. בנוסף, היישום מאפשר צמצום ה״בזבוז״ של חבילת הגלישה על-ידי ניהול והגבלה של היישומים המותקנים על הטלפון.

בחברה מציינים כי יישום ה-Opera Max מייעל את צריכת הנתונים בעד 50 אחוז, בעת שימוש ביישומים רגילים ואליו יישומי הזרמת ווידאו כמו YouTube, Netflix או Hulu נהנים מחסכון של עד 60 אחוז בצריכת נתונים וזאת ללא ירידה מורגשת באיכות.

בין 14 היצרניות ניתן למצוא את Samsung, Xiaomi או Hisense, שעל-פי הערכות יביא לכך שעד 2017 היישום יותקן על 100-מליון מכשירים. בחברה מציינים כי מהיישום ירוויחו במיוחד צרכנים להם יש חבילה גלישה סלולרית מוגבלת וכן משתמשים במדינות מתפתחות שם חבילות גלישה גדולות עדיין יקרות במיוחד.

יש לציין כי כבר בעבר החברה הציעה בדפדפן מתוצרתה את יכולת ה-Opera Turbo, דחיסה של דפי הרשת והתמונות על-מנת לחסוך ברוחב הפס ובחבילת הגלישה. בזירה המקומית Onavo מציעה פתרון דומה על-ידי דחיסה של הנתונים דרך שרת פרוקסי, טרם שליחתם אל המכשיר.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.