דפדפן האינטרנט אופרה (Opera) זוכה לעדכון לגירסא 12, הכולל שיפורים מתחת ומעל ל"מכסה המנוע", אך האם השיפורים הללו לדפדפן החלוצי מספקים כדי שהוא יהווה תחרות לכרום ופיירפוקס?

בגדי האופרה החדשים
בגירסא 12 אשר זמינה להורדה כבר עכשיו השינוי הבולט ביותר הוא התמיכה בערכות נושא, אולם הדפדפן אופרה תמך מאז גירסא 7 במעטפות ("סקינים") אך בחברה עדכנו ושיפרו את מנגנון המעטפת וכעת הם מכונים אותם ערכות נושא, אשר מזכירות את ערכות הנושא הזמינות לדפדפן הכרום הכוללות תמונת ענק הנראית במלואה במסך החיוג-המהיר ומאפשרת למשתמשים להוסיף חיים ולהתאים-אישית את הדפדפן לאישיות הסגנונית שלהם. בנוסף, מאפשרים המפתחים של אופרה בקלות יחסית למשתמשים ליצור ערכת נושא משלהם ולעלות אותה לאתר.

שיפורים פחות חזותיים אך מורגשים לא פחות הם השיפורים ביציבות של הדפדפן. על-פי מפתחי אופרה רוב בעיות היציבות מתרחשות בעקבות השימוש בתוספי צד-שלישי, כעת במקום שהתוספים ירצו יחד עם התהליך של הדפדפן הם רצים בתהליך נפרד וקריסה של תוסף לא תוביל לקריסה או תקיעה של הדפדפן, כמו-כן הדפדפן כעת קליל ומהיר יותר כולל תמיכה במערכות 64-ביט ואף תמיכה (ניסיונית) בהאצת חומרה, אשר אמורה להוריד את העומס ביצירת הדף מהמעבד הראשי אל מעבד התמונה ובכך להציע חווית שימוש חלקה יותר.

אך השינוי שהכי יורגש למשתמשים המקומיים הוא שכעת ממשק הדפדפן תורגם לשפות הנכתבות מימין-לשמאל, בניהן עברית, ערבית, פרסית ועוד ובסכ"ה תורגם ממשק המשתמש לכדי 55 שפות.

קרא עוד:  התקבל קוד אימות במסרון? גוגל תחסוך לכם את ההקלדה

לאופרה שמור מקום חם בלבנו שכן הוא היה מבין הדפדפנים הראשונים שתמכו בלשוניות ואף הציג שיפורים כמו ה"חיוג המהיר" ששאר הדפדפנים כמו כרום, ספארי ופיירפוקס בגירסתו האחרונה אימצו. ובכל זאת, הוא מעולם לא הצליח להמריא ולא בטוח שזה מספיק כדי לאיים על שאר הדפדפנים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.