תפנית מפתיעה בקרב הטכנולוגי המתוקשר: ענקית הטכנולוגיה מקופרטינו וענקית הטכנולוגיה מקוריאה הדרומית, הסכימו לזנוח את ההתנצחות המשפטית ביניהן, כך שתתנהל מעתה ברחבי ארה"ב בלבד ולא באף מדינה אחרת.

סמסונג (Samsung) ואפל (Apple) הגיעו להסכמה ביניהן כך שכל התיקים שנותרו פתוחים ביניהן בקרב הפטנטים המתוקשר ברחבי העולם ייסגרו כלא היו, ושתי החברות ימשיכו להתדיין ולתבוע אחת את השנייה ברחבי ארה"ב בלבד. משמעות הדבר, היא שלמעשה כל הדיונים המשפטים הפתוחים וההאשמות ההדדיות שטרם הגיעו להכרעה עד עתה מחוץ לארה"ב בלבד יימשכו. בנוסף, שתי החברות גם יוותרו על הפיצויים המגיעים להן בעקבות התביעות הקודמות.

יש לציין כי ההסכם ישפיע על כל המדינות בהן אפל תבעה את סמסונג שכוללות את אוסטרליה, יפן, דרום קוריאה, גרמניה והולנד, אך גם ישפיע בכיוון ההפוך במדינות שסמסונג תבעה את אפל כדוגמת צרפת ובריטניה.

תפנית זו, גדולה ככל שתהיה, אמנם סגרה את התיקים שנותרו פתוחים בין שתי החברות כמו גם גובה הפיצויים אותו הייתה עשויה לקבל כל אחת מהחברות בעקבות ההסכם, אך ימשיכו לתבוע אחת את השנייה ברחבי ארה"ב בלבד, כך שהכל עוד עתיד להשתנות וצפויי עוד מאבק עיקש, שלפחות בשלב הנוכחי, לא נראה כי יגיע לסיומו בקרוב.

לפחות בכל הקשור לתביעות ברחבי ארה"ב, יצאה אפל עם ידה על העליונה: בעבר, חויבה סמסונג לשלם לאפל סכום עתק שנאמד בכמיליארד דולרים – סכום שקוזז לחצי בעקבות החלטתה של השופטת המחוזית לוסי קן ובעקבות טעויות ואי הבהרות שנתגלו בחבר המושבעים. בהמשך, במשפט נוסף, חויבה סמסונג לשלם לאפל סכום של לא פחות מחצי מילארד דולרים.

קרא עוד:  אפל חשפה את הדור השביעי של iPad עם מסך 10.2 אינץ'

בעבר, נפשגו לא פעם נציגי שתי החברות על מנת לסיים את ההליך ביניהן ללא התערבות בית המשפט – מהלך שלא הואיל בסופו של דבר.