למרות שכבר עברו יותר משלושה חודשים מאז הכריזה מיקרוסופט (Microsoft) באופן רשמי על העדכון השלישי למערכת ההפעלה Windows Phone 8, רק 15% מהמכשירים המריצים אותה עדכנו ל-GDR3. כך עולה מציוץ שפורסם בטוויטר (Twitter) לגבי סקר של חברת AdDuplex שעומד להתפרסם בכל יום כעת. מדובר בחברה שעיסוקה העיקרי הוא לספק פלטפורמת פרסום הדדית ליוצרי תכנים ויישומים במטרה לקדם את Windows Phone 8 ואת היישומים שלו. חברה זו מפרסמת בדרך קבע נתונים רבים ותובנות אודות סביבת העבודה של Windows Phone 8 ולגבי המכשירים המובילים בתחום הזה.

כך או כך, העדכון השלישי, שאפשר בין השאר לראשונה להשתמש ב-Windows Phone 8 במכשירים שהמערכת על שבב שלהם כוללת ארבע ליבות עיבוד ותצוגות של 1080p ומעלה, לצד שיפורים בזמן העבודה של הסוללה ובחוויית השימוש ברשת, לא ממש מתקדם. במיקרוסופט אמנם אמרו שמדובר בעדכון 'מתגלגל', אך לאחר 3 חודשים ניתן היה לצפות שיותר משתמשים יזכו לקבל אותו, גם אם המכשיר שלהם לא תומך בתצורות החומרה הגבוהות שהוא מאפשר.

למעשה, הטלפון היחיד שנמצא כיום בשוק ויכול לנצל לחלוטין את היכולות של GDR3 הוא ה-Lumia 1520, במיוחד לאור העובדה שנוקיה עצמה, כחלק מהשדרוג הכללי של GDR3, הוסיפה גם שיפורי ביצועים למצלמה.