וואן פלוס (OnePlus) הודיעה במהלך כנס טכנולוגיות של יצרנית השבבים קוואלקום (Qualcomm) כי בכוונתה להשיק במהלך שנת 2019 מכשיר טלפון חכם התומך בחיבור לרשתות סלולר מהדור החמישי. קרל פיי (Carl Pei), מנהל החטיבה הגלובלית של וואן פלוס, הצהיר במסגרת ההכרזה כי החברה מקווה להיות הראשונה או לפחות אחת הראשונות להשיק מכשיר דור חמישי. עם זאת, לא ברור כרגע האם מדובר בסדרת מכשירים חדשה לגמרי, או שמכשיר הדגל הבא של החברה (OnePlus 7) יכלול גם חיבור לרשתות הדור החמישי.

בעוד שוואן פלוס כאמור הכריזה על תכניותיה בנוכחות בכירי החברה עצמה על הבמה, מיהרה קוואלקום להבהיר במסגרת הכנס כי לא מדובר ביצרנית היחידה שתשיק במהלך 2019 מכשיר דור חמישי המבוסס על המודם מתוצרתה. הרשימה המלאה כוללת גם את אסוס (Asus), סוני (Sony), יצרנית מכשירי נוקיה HMD, שארפ (Sharp), שאומי (Xiaomi), הענקית הקוריאנית LG, וגם HTC ומוטורולה (Motorola). 

נעדרות מהרשימה שלוש היצרניות הגדולות והמובילות בשוק: סמסונג (Samsung), אפל (Apple) וואווי (Huawei), אולם אין זה אומר בהכרח כי אין להן כל כוונה להשיק מכשירי דור חמישי. סביר יותר כי חברות אלו מפתחות פתרונות משל עצמן, או מעדיפות להמתין עד שהטכנולוגיה החדשה תזכה לנוכחות מסחרית משמעותית.