בעקבות הדיווחים ברשת על כך ש-OxygenOS, מערכת ההפעלה המותקנת על מכשירי הטלפון של חברת וואן פלוס (OnePlus), אוספת מידע רב אודות המשתמשים, יוצאת כעת החברה בתגובה רשמית מרגיעה. וואן פלוס מבטיחה כי בסוף החודש הנוכחי תפיץ עדכון למערכת ההפעלה, לאחריו יתבקשו המשתמשים לאשר באופן פרטני את שיתוף המידע עם היצרנית בעת הפעלה ראשונית של המכשיר.

בנוסף, בחברה מתחייבים כי גם לאחר אישור המשתמש, יעביר המכשיר ליצרנית מידע שיאפשר איתור באגים ובעיות טכניות, אולם יחדל לחלוטין משיתוף מספרי טלפון, כתובות רשת את שמות רשתות ה-WiFi אליהן המכשיר התחבר – מידע שבעבר שותף עם החברה ללא ידיעת המשתמשים.

היצרנית הסינית טוענת כי בחרה לנקוט בפעולות אלו למרות שמטרתה המקורית של המערכת הייתה אך ורק לשפר את חווית המשתמש, ״להבין בצורה טובה יותר את אופי השימוש במכשיר ולשפר את מערכת ההפעלה OxygenOS״ – כך לפי הודעת החברה. משתמשים שמעוניינים כבר עתה לחסום את שיתוף המידע יכולים למצוא אפשרות זו תחת תפריט ההגדרות המתקדמות (בחירה באפשרות Advanced באפליקציית ההגדרות – Settings), וביטול האפשרות Join user experience program.

מי שכתב את התגובה המלאה לדברים הוא קארל פיי, מנכ"ל החברה שפרסם זאת בפורום הרשמי שהתפרסמה בפורום הרשמי של החברה תוכלו למצוא כאן. התנהלותה של OnePlus בימים הקרובים בנושא רגיש זה בהחלט עשויה להשפיע על הקשר הייחודי של היצרנית הסינית עם קהילת המשתמשים.