ב-OnePlus מעדכנים כי החל מהשבוע תומכים מכשירי החברה, החל מדגם ה-OnePlus 3 ועד הדגמים האחרונים, ב-Ambient Mode של גוגל (Google). בכדי ליהנות מהתכונה, יש להשתמש בגרסה 8 לפחות של מערכת ההפעלה אנדרואיד (במכשירים הוותיקים יותר נדרש לצורך כך עדכון מערכת – אם כי סביר להניח שהוא בוצע זה מכבר). כמו כן, ייתכן שיחלפו עוד מספר ימים עד שכל המשתמשים ברחבי העולם יוכלו להפעיל אותו.

Ambient Mode, אותו הציגה גוגל לראשונה במכשירי ה-Pixel שלה, מציג על גבי המסך התראות, עדכוני מזג אוויר, תזכורות על אירועים שונים מלוח השנה וגם תמונות מהאלבום, בכל זמן שהמכשיר איננו בשימוש ומחובר למטען. הוא הופך את הטלפון לסוג של "מסך חכם", וניתן גם ליצור תזכורות חדשות במצב זה באמצעות פקודות קוליות לסייענית הדיגיטלית Google Assistant.

התכונה החדשה אינה מופעלת כברירת מחדל. על מנת לשנות זאת יש להפעיל את אפליקציית גוגל המותקנת על המכשיר ולבחור בסמל שלוש הנקודות (More), בתפריט ההגדרות (Settings), משם בהגדרות הסייענית של גוגל ולבסוף בהגדרות הטלפון (Phone) ובאפשרות Ambient Mode. תחת תפריט זה ניתן גם לבחור מתוך איזה אלבום ישלפו התמונות אשר יוצגו על המסך כברירת מחדל, כאשר אין שום עדכון דחוף אחר להציג במקומן.