וואן פלוס 7

בתחילת ספטמבר החלה וואן פלוס (OnePlus) להציע למשתמשיה גרסת בטא של מערכת ההפעלה OxygenOS 10.0, המבוססת על אנדרואיד 10. כעת, פחות משלושה שבועות לאחר מכן, הכריזה החברה כי מערכת ההפעלה החדשה כבר מוכנה להפצה בעבור כלל משתמשי OnePlus 7 ו-OnePlus 7 Pro.

הגרסה העדכנית של OxygenOS מיישרת קו עם רוב החידושים עליהם הכריזה גוגל. היא כוללת שיפורים לממשק המשתמש, לרבות מחוות מגע המחליפות לחלוטין את הכפתורים הווירטואליים בתחתית המסך במידה והמשתמש מעוניין בכך, הגדרות פרטיות מתקדמות יותר עבור כל אפליקציה, ואפשרות לסינון הודעות טקסט וחסימתן לפי מילות מפתח.

חידוש בלעדי למשתמשי וואן פלוס הוא תפריט ייעודי למשחקים – Game Space. בתפריט זה מוצגים במקום אחד כל המשחקים המותקנים בטלפון, לצד הגדרות שונות הקשורות בשיפור חווית המשחקיות כגון ביטול זמני של התראות, מענה מיידי לשיחות באמצעות רמקול על מנת שלא לקטע את המשחק, התאמת בהירות התצוגה למשחקי תלת-ממד ועוד.

העדכון מופץ למשתמשים באופן הדרגתי, כך שבמהלך הימים הקרובים הוא יוצע להורדה לכמות קטנה יחסית של מכשירים, ולאחר מכן תפוצתו צפויה להתרחב. בוואן פלוס מציינים כי בחירת המשתמשים נעשית באופן אקראי לחלוטין ולא על בסיס מיקום נוכחי או המיקום בו נרכש המכשיר, כך ששימוש בתוכנת VPN בכדי לנסות ולהקדים את העדכון לא יעזור הפעם.