כשההבדל בין יצרנית אחת לאחרת אינם רבים, יש מי שמנסה לשנות את התמונה: פורום המפתחים XDA טוען כי וואן פלוס (OnePlus) ומייזו (Meizu) רימו בתוצאות מבחני הביצועים באפליקציות AnTuTu ו-Geekbench.

לפי החשד, השניים ביצעו מניפולציות תוכנה על OnePlus 3T ו-Meizu Pro 6, המכשירים האחרונים של היצרניות הסיניות המוכרות. כאשר מערכת ההפעלה מזהה כי אחת מאפליקציות הביצועים AnTuTu או GeekBench פועלת, היא מקפיצות את תדר המעבד לזמן קצר כדי לקבל תוצאה גבוהה יותר.

ב-XDA אומרים כי כאשר אפליקציות אלה פועלות, ליבות המעבד כבר נכנסות לפעולה גם עוד לפני הפעלת הבדיקה. החשש היותר גדול, אומרים ב-XDA, הוא ייתכן והיצרניות עוברות על המגבלות התרמיות שהציבו בעצמם, מה שיכול לגרום לפגיעה חומרתית במצבים מסוימים.

ב-OnePlus מודים כי הם מבצעים התאמות באפליקציות מסוימיות "כדי לשפר את חוויית המשתמש", עם זאת הם מבטיחים להסיר זאת כבר בגרסת OxygenOS הבאה ל-OnePlus 3 ו-3T.

זו לא הפעם הראשונה בהם אנחנו שומעים על זיוף תוצאות מבחני הביצועים. ב-2014 דווח כי סמסונג (Samsung) זייפה תוצאות מבחני ביצועים עם מכשירי Galaxy Note 3 ו-Galaxy S4. גם HTC ו-LG נחשדו ברמאות התוצאות, אולם אף אחת מהן לא הודתה בכך.