חברת OnePlus יצאה בהצהרה יוצאת דופן בנוגע לשימוש בכבל ההטענה של המכשיר החדש שלה. בהודעה שכתב קארל פיי בפורום הרשמי, הוא אישר כי אכן כבל ה-USB C יכול לגרום לנזק למטענים של חברות צד שלישי, זאת לאור הדברים של מהנדס גוגל, בנסון יונג שאמר כי אסור להשתמש בכבל המדובר.

לפי ההסבר הטכני, בכבל ישנו נגד של 10 אוהם במקום 56 אוהם כפי שמוכתב על ידי דרישות הסטנדרט USB Type-C 1.1, דבר שיכול להשפיע על מטענים מסוימים שכן הנגד לא מסוגל למנוע מצב של צריכת יתר במקרים של מכשירים בעלי הטענה מהירה המחוברים למטען סטנדרטי.

כך אמר אותו מהנדס גוגל, שאין להשתמש גם במתאם microUSB ל-USB-C הנמכר אצל OnePlus וכי לא בוצעו כל התאמות לתקן כנדרש, כך שהנזק לציוד חיצוני יכול להיות זהה ועד כדי גרימת נזק בלתי הפיך למכשירי הנקסוס החדשים.

OnePlus אומרת כי כבל ה-USB-C שהיא מוכרת יחד עם המכשיר ובנפרד תקין ולא יכול לגרום לנזק כל עוד משתמשים בו עם OnePlus 2, שכן הוא מבוסס על תקן 1.0 ולא מותאם למטענים מהירים. מי שבכל זאת רכש את הכבל בנפרד, מבטיחה היצרנית כי הוא יוכל לקבל החזר כספי מלא.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.