מתברר כי בהכרזה של OnePlus 8 Pro החברה לא ציינה כי למכשיר יש גם יכולת מיוחדת: ראיית רנטגן (X-Ray) המאפשרת לו 'לראות' דרך בגדים או את תכולת אריזות כהות.

מצב הצילום הזה קיים במכשירי OnePlus 8 Pro וזהו למעשה פילטר מובנה המשתמש בחיישן האינפרא-אדום (Infrared) המסייע לו לחדור דרך חומרים כמו ביגוד או מעטפת פלסטיק כדוגמת שלטים, מזרימי טלוויזיה ועוד. הדבר נחשף בימים האחרונים על ידי משתמשים ועיתונאים שהחלו לבדוק זאת בעצמם ודוגמאות לכך תוכלו לראות בסרטונים שבהמשך.

כדי להפעיל את פילטר הצילום המיוחד כל שנדרש הוא לפתוח את אפליקציית הצילום ולהחליק עד לפילטר המכונה "Photochrom". לפי הדיווחים היכולת 'לראות' דרך חומרים מוגבלת יחסית ופועלת רק על חומרים דקים ובצבעים כהים, כך שאם קיוויתם להסתובב ברחוב עם המצלמה ו'להפשיט' אנשים זה כנראה לא יקרה ובטח לא במרחק רב מהאובייקט.

חלק ממכשירי הדגל כיום משלבים חיישן אינפרא-אדום המשמש לרוב לעיבוד סביבתי מדויק יותר. גם אפל (Apple) משתמשת בחיישן שכזה במצלמת ה-TrueDepth עבור היכולת של זיהוי פנים של FaceID. בעבר סוני (Sony) נאלצה להוריד מהמדפים מצלמת וידאו דיגיטלית שאפשרה יכולת דומה וכי לא מן הנמנע כי גם וואן פלוס תיאלץ להסיר את הפילטר המדובר.

וידאו: Unbox Therapy מדגים את ראיית הרנטגן של OnePlus 8 Pro

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.