OnePlus 7T Pro
בקצרה
OnePlus 7T Pro מביא אל השולחן ביצועים טובים יותר מאשר המכשיר אותו הוא מחליף, פחות או יותר, אבל זה לא ממש מפתיע אף אחד - גם לא העובדה שמעבר לכך אין יותר מדי שינויים מהותיים, ואין גם קלקולים. אך עם העליה ותג מחיר שנושק למתחרים כן קיווינו לשיפור במצלמה.
אהבנו
מסך נהדר שהוא אחד הטובים אם לא הטוב בשוק
ביצועים
טעינה מהירה מ-0 ל-70 תוך חצי שעה
ופחות אהבנו
מערך הצילום עיין לא מספיק טוב
יותר מדי דומה למכשיר שהוא מחליף
כבר לא זול מהתמחרים
8
מחיר מומלץ

העובדה שחצי שנה אחרי ש-OnePlus 7 Pro נכנס לשוק הגיע אליו OnePlus 7T Pro, כמעט בדיוק של שעון, כבר מזמן לא צריכה להפתיע אף אחד שמכיר את הנפשות הפועלות, אם אפשר לומר זאת כך. וואן פלוס (OnePlus) משחררת בשנים האחרונות 4 מכשירים בשנה, בשני צמדים שאחד מהם הוא Pro, וזה העולם וכמנהגו הוא נוהג.

ומה שהיה צפוי אפילו עוד יותר הוא שההבדלים בין שני הטלפונים לא ממש יהיו גדולים מדי, אבל הפעם במבט ראשון הם נראים זהים כמעט לחלוטין. היה צורך קצת להפוך ולהביט מקרוב כדי למצוא מספר שינויים.

העיצוב המוצלח נשאר

כאמור, בניגוד לשנים קודמות, מי שינסה להשוות מבחינה חיצונית בין מכשיר הדור הקודם לזה הנוכחי לא ישים לב להבדלים. למעשה, למעט ההזזה של חיישן הלייזר בגב המכשיר העיצוב של OnePlus 7T Pro זהה לחלוטין לזה של קודמו. השארת העיצוב אינה דבר רע בפני עצמו, שכן בביקורת שלנו על OnePlus 7 Pro זיכינו את המכשיר בתואר "הטלפון היפה ביותר שוואן פלוס ייצרה עד כה", אבל בכל זאת אפשר היה לצפות לשינויים קלים לכל הפחות.

אז כן, בדיוק עמו לפני מחצית השנה, זה טלפון מעוצב כהלכה המאופיין בגוף זכוכית אחוד העוטף את המסך והגב עם קימורים הגולשים לצדדים, ועם קורא טביעת אצבע מתחת למסך. אפילו הממדים והמשקל נותרו זהים 162 מ"מ לגובה ומשקל של 206 גרם.

הייחודיות שלו לעומת מכשירים אחרים מתאפיינת גם בצבעים. אנו בדקנו את המכשיר בצבע שזכה לכינוי 'ערפל כחול' בגימור מט, עם גוון המשתנה מתכלת לכחול בהתאם לזווית בה מסתכלים על הטלפון, וזה נראה טוב ואפילו אלגנטי.

מבט אחורי על OnePlus 7T Pro

מלפנים, מסך ה-Fluid AMOLED בגודל 6.67 אינץ' מעניק תחושה כי הוא נטול שוליים כמעט לחלוטין. הוא נפרס מקצה לקצה עם שול עליון ותחתון דקים במיוחד. המצלמה הקדמית נשלפת מגוף המכשיר באופן אוטומטי בעת צילום תמונות 'סלפי', ביצוע שיחות וידאו או בעת השימוש ביכולת זיהוי הפנים, כך שאין משהו שמפריע לתצוגה הנקייה והיפה של המסך.

למעשה המסך, בדיוק כמו בדור הקודם, הוא מנקודות החוזק של OnePlus 7T Pro עם אבחנה של 1440×3120 פיקסלים ועם עומק צבע העומד בתקן HDR10. זהו אחד הפאנלים האיכותיים הקיימים היום בשוק בזכות הבהירות, עומק הצבע והניגודיות המדויקים.

גם חצי שנה אחרי ההשקה של ה-OnePlus 7 Pro, המכשיר הראשון של וואן פלוס עם פאנל בעל קצב רענון של 90 הרץ, זה עדיין מרגיש מתקדם בדור מהמתחרים. אנימציות שמוצגות באופן חלק, התגובתיות המהירה במיוחד, הם מהותיים מבחינת המשתמש בעת משחק ובעת שימוש יומיומי כאחד.

שיפורים מתחת למכסה המנוע

בעוד העיצוב החיצוני נשאר זהה, יש כמה שיפורים מתחת למכסה המנוע. כיאה לדגם המציע רענון חומרתי מצויד OnePlus 7T Pro במעבד +Snapdragon 855 של קוואלקום (Qualcomm), עם 8 ליבות מחשוב בתצורת 1+3+4 בתדר 2.96, 2.42 ו-1.78 גיגה-הרץ, בהתאמה.

חיישן טביעות האצבע של OnePlus 7T Pro

הטלפון מוצע עם זיכרון עבודה בנפח 8 או 12 גיגה-בייט וזיכרון אחסון מהיר מסוג UFS3.0 בנפח של 128 או 256 גיגה-בייט, בהתאמה. בדומה לשאר הדגמים, לא ניתן להרחיב את זיכרון האחסון וחבל שכך, אם כי בנפחים כאלה לא בטוח שצריך.

וכיצד השדרוג של המעבד משתקף במבחני הביצועים? ובכן בהשוואה ל-OnePlus 7 Pro המצויד ב-Snapdragon 855 עם ליבה ראשית בתדר של 2.84 גיגה-הרץ, אפשר לראות הבדל בנתונים כאשר OnePlus 7T Pro משיג ניקוד של 469,797 ב-Antutu – כ-100 אלף נקודות יותר מהדגם הקודם.

למרות המספר המרשים, ההבדל כמעט שאינו אינו ניכר בשימוש היומיומי, ושני המכשירים עובדים מהר וחלק. לא נתקלנו במאמץ מיוחד, איטיות או התחממות יוצאת דופן גם בהפעלה של משחקים תובעניים.

טעינה סופר מהירה

למרות שממדי הגוף והמשקל נשארו זהים, הצליחו בוואן פלוס לדחוס לגוף המכשיר סוללה בקיבולת גדולה יותר של 4,085 מילי-אמפר/שעה. זהו גידול צנוע באופן יחסי של פחות מ-3% לעומת הסיבוב הקודם. זה כמובן כמעט ואינו משפיע על זמן השימוש של המכשיר בפעילות מאומצת – הוא נותר כ-5 שעות של מסך פועל.

השיפור ב-OnePlus 7T Pro מורגש דווקא בזמן ההמתנה, כשהצלחנו לסיים את היום עם 15% סוללה. לא ברור לנו האם השיפור נובע מהגידול בקיבולת הסוללה, שיפורים של המעבד, שינויים בתוכנה או שילוב של כל אלה יחדיו. עם זאת, זאת עדיין לא מדובר בזמן שימוש מרשים, שכן מכשירים מתחרים מציעים באותו הנפח זמן מסך כמעט כפול. ועדיין נראה כי המסך בעל הפאנל המהיר הוא הבזבזן העיקרי של הסוללה.

מצלמת הסלפי של OnePlus 7T Pro

הבונוס המרכזי הוא מטען ה-WrapCharge 30T שמגיע בערכת המכשיר, המגיע להספק מירבי של 30 וואט. הוא מהיר ב-20% יותר מ-WrapCharge ועל פי הצהרות החברה יצליח להטעין 70% מנפח הסוללה תוך חצי שעה, טענה שהצלחנו לאמת בבדיקות משלנו ושהצילה אותנו לא פעם כששכחנו לטעון את המכשיר במשך הלילה: בטעינה של דקות ספורות אפשר לזכות לזמן שימוש של יום שלם. בוואן פלוס עדיין לא תומכים בטעינה אלחוטית אך חסרונה של זו אינו מורגש.

מצב המאקרו שעושה את ההבדל

גם המצלמה של OnePlus 7T Pro לא זכתה לשינוי יוצא דופן. למעשה, זהו אותו מערך צילום משולש אותו פגשנו ב-OnePlus 7 Pro: עדשה ראשית בעלת חיישן ראשי באבחנה של 48 מגה-פיקסל, עדשת טלפוטו עם זום אופטי 3x באבחנה של 8 מגה-פיקסל ועדשה אולטרה-רחבה עם חיישן באבחנה של 16 מגה-פיקסל ומייצב תמונה אופטי. מפתח הצמצם הוא f/1.6 ו-f/2.4 לעדשה הראשית ועדשת הטלפוטו, בהתאמה, ומפתח צמצם של f/2.2 לעדשה הרחבה. שלוש העדשות מספקות פתרון צילום המתאים לשלל תרחישים.

במרב הבדיקות שלנו לא הבחנו בהבדל מהותי בתמונות ואלו שצולמו באור יום נראות חיות עם צבעים נאמנים למציאות, כשאיזון הלבן בצילום בתוך מבנים מפיק תמונות עם גוון מעט צהבהב לטעמנו.

בכל הנוגע לשיפור פרטים עדינים יש שינוי קל, שייתכן שנובע בשינוי תוכנתי שבוצע למצלמה וניתן להבחין בו בעת צילום של בעלי חיים או צמחייה. אבל מנגנון החלקת הרעשים עדיין אגרסיבי מדי ובצילום של פרוות החתול ניכר כי ישנו אובדן רב של פרטים. חבל שזה כך, ונראה כי יש עדיין עבודה רבה אם היא רוצה להיות בשורה אחת עם שאר היצרניות הגדולות.

אלגוריתם ה-HDR עדיין מתקשה בצילום בתנאי תאורה מעורבים והדבר נכון שבעתיים במצב צילום הלילה. למרות שהחשיפה הגבוהה ביחד עם מנגנון החלקת הרעשים מפיקים תמונות שנראות טוב על המסך הקטן, בעת הצגתן על המסך הגדול או כשמתקרבים ניכרים פגמים ומריחות.

בעוד מערך המצלמות המשולש של OnePlus 7T Pro מצליח להציע שימושיות גבוהה בשלל מצבים, אך מה שדווקא שבה את ליבנו הוא מצב צילום המאקרו החדש. זה מאפשר להתקרב לעצמים עד למרחק של 2.5 ס"מ ולהפיק תמונות מלאות בפרטים. לפתע שלט חלוד או עמוד עץ הופכים מעצמים סתמיים למושא צילום מעניין במיוחד ומצאנו את עצמנו מצלמים עוד ועוד עצמים מקרוב רק כדי לבחון כיצד הם נראים מאחורי עדשת המצלמה.

הפקת תמונות טובות במצב זה תלוי מאוד ביציבות של מושא הצילום, ובצילום של פרחים לדוגמא מספיקה רוח קלה שתקשה על המצלמה מלהתמקד כראוי, דבר שמוביל כמובן למריחות.

OnePlus 7T Pro

אנדרואיד נקי

OnePlus 7T Pro מבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד 10 שמעליה ממשק OxygenOS בגרסתו האחרונה. לאלו שאינם בקיאים, נציין לזכותה של וואן פלוס כי היא שומרת על ממשק נקי כמעט מתוספות כשאפשר לספור את היישומים המותקנים על יד אחת.

הגרסה החדשה של ממשק ה-OxygenOS ביחד עם הגרסה העדכנית ביותר של אנדרואיד מביאים עימם מספר שינויים קטן בהשוואה לגרסאות קודמות. כאשר הבולטת שבהן היא מערכת המחוות המשופרת, אשר דומה יותר לזו שבשימוש במכשיר ה-iPhone.

המערכת מציעה כעת מחוות חדשות כמו החלקה מצידי המסך כדי לחזור אחורה או החלקה באלכסון מאחת הפינות התחתונות בכדי להזניק את Google Assistant. אלו מתווספות למחוות הקודמות כמו החלקה מעלה להגעה למסך הבית או לרשימת היישומים האחרונים. השימוש במחוות נוח וקל, במיוחד המחווה לחזרה אחורה וזאת בזכות המסך הקמור של המכשיר.

מבט אחורי של OnePlus 7T Pro

עבור אלה שאינם מעוניינים להשתמש במחוות, בוואן פלוס כללו אפשרות בהגדרות המאפשרות לבחור מבין השימוש במחוות או להחזיר את שורת הניווט הקלאסית עם הכפתורים.

בנוסף עתה OnePlus 7T Pro כולל מערכת לניהול 'הרווחה הדיגיטלית', שבלטה בהעדרה בגרסה הקודמת של OxygenOS, המאפשרת להגביל את השימוש במכשיר או באפליקציות מסוימות וישנו אפילו יישום בקרת הורים המאפשר להגביל את השימוש של הילדים בטלפון.

בהחלט מדובר באחד הממשקים האהובים עלינו, שכן הוא כולל מספר רב של התאמות קטנות שמקלות על השימוש היומיומי במכשיר עם מסך כה גדול. בין היתר אפשר למנות הצגת תוכנה של תיקייה בחלקו התחתון של המסך או האפשרות לפתוח את שורת ההתראות בהחלקה מטה ממסך הבית בכדי להקל על המשתמש להגיע עם האגודל למיקום הרצוי.

יש גם מחוות נוספות וקיצורים שימושיים כמו הקשה כפולה על המסך לשם הדלקתו, לחיצה כפולה על כפתור ההפעלה כדי להזניק את המצלמה או היכולת לענות לשיחה באופן אוטומטי כאשר מקרבים את המכשיר אל האוזן.

השורה התחתונה

OnePlus 7T Pro שומר על ההובלה של וואן פלוס בכל הנוגע לביצועים, אך כאן אין הפתעות. רוכשיו ייהנו ממכשיר מצוין שמרגיש כאילו הוא דור אחד לפני המתחרים וזאת בזכות המסך המעולה וזמן טעינה קצר במיוחד שהצליח להשאיר אותנו פעורי פה.

עם זאת, OnePlus 7T Pro אינו חף מפשרות: איכות הצילום עדיין לא בשורה הראשונה עם שאר היצרניות וזמן הסוללה עדיין טעון שיפור. במחיר שמתחיל מ-3,399 שקלים דרך היבואנית הרשמי סל-נאו, שמגרד את הקצה התחתון של הדגמים המובילים של אפל (Apple) וסמסונג (Samsung), קשה להצדיק את קיומן של הפשרות הללו.

7 הדברים שהכי אהבנו ב-OnePlus 7T Pro

OnePlus 7T Pro

ה-OnePlus 7T Pro מצטרף ל-OnePlus 7T, עם מספר שדרוגים. ה-7T Pro מצויד במסך בגודל 6.65 אינץ' ובקצב רענון של 90 הרץ ומצלמת סלפי נשלפת. בגבו משלוש עדשות עם חיישן ראשי של 48 מגה-פיקסל. הוא מבוסס על שבב Snapdragon 855 Plus של קוואלקום (Qualcomm), סוללה 4085 מיליאמפר/שעה עם תמיכה בטעינה מהירה ומערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסתה העדכנית ביותר

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.