קשה לנו לומר מה גורם לוואן פלוס (OnePlus) להשיק מכשיר חדש כל מספר חודשים. אנחנו בטוחים שזה לא משהו שאהוד מידי, בלשון המעטה, על לקוחות החברה. אלה, באופן קבוע כמעט, רואים כיצד כמעט אחרי שהם רוכשים מכשיר מדור אחד מגיע אחד קצת יותר חדש ומעודכן בהפרש של חודשים מעטים. אבל, מצד שני, זה מקנה הרגשה שהחברה כל הזמן בעניינים, וכל הזמן רודפת אחר החידושים האחרונים.

גם במקרה של OnePlus 5T שום דבר לא שונה. החברה לקחה את ה-OnePlus 5 שזכה לביקורות מצוינות, שינתה כמה דברים, בעיקר תצורת המסך, ומשאירה אותנו עם שאלה גדולה – האם הוא מצדיק שדרוג?

מבחוץ יפה, גם אופה?

כחברה צעירה, וואן פלוס מתמקדת בעיקר בגזרת החומרה וגם המחיר. לכן, השינוי הבולט ביותר ב-OnePlus 5T הוא ללא ספק העיצוב, או יותר נכון – המסך. החברה החליטה שגם היא רוצה להצטרף למגמת המסכים הארוכים והצליחה, ללא כל הפתעה, לדחוס מסך גדול באותו שטח הגוף. כן. גודלו החיצוני של OnePlus 5T זהה לזה של קודמו, רק שהפעם הרוכשים מרוויחים יותר שטח מסך.

כמה יותר? 6 אינץ' במקום 5.5 אינץ' ב-OnePlus 5 ויחס מסך לגוף הוא 80%, שזה יחס לא רע בכלל. המסך, לאור יחס ההיבט של 18:9, מגיע כמעט עד הקצה של הדפנות, כאשר בחלק העליון והתחתון נותרו שוליים דקיקים יחסית. הרזולוציה נותרה Full HD – או ובעצם מעט יותר בגלל יחס ההיבט בזכות יחס הרב, כשהיא בעצן 1080×2160 פיקסלים. אולי לא הסטנדרט המקובל במכשירים של סמסונג (Samsung), שמציעה רזולוציה של 2K, אבל לא מעט מכשירים טובים מאוד בשוק בשוק מציעים עדיין FHD, כך שוואן פלוס יכולה להרשות לעצמה להישאר בכזו רזולוציה גם במקרה של OnePlus 5T. בנוסף, איכות המסך עדיין טובה וזה גם עוזר לחיי הסוללה.

מלבד זאת, וואן פלוס משתמשת גם הפעם בפאנל AMOLED, כפי שכבר עשתה בדור הקודם, וזה בהחלט מוסיף לאיכות התצוגה, הניגודיות הגבוהה ולרוויית הצבעים המוצלחת. עם יחס הרחב, כך שמעבר למגמה של 2017, המכשיר גם חווית השימוש השתפרה בהשוואה לדור הקודם.

אבל בכל הקשור לעיצוב זה פחות או יותר השינויים הבולטים. זה והעובדה כי אין יותר כפתור בית. בוואן פלוס החליטו להעבירו לדופן הימני של המכשיר, ואת חיישן טביעות האצבע שהיה מוטמע היא העבירה לכפתור בגב המכשיר, שאגב נותר זהה לדור הקודם ומגיע עם גימור מתכתי בצבע מט כשמסגרת המסך מתעגלת לחלק האחורי בגימור יוקרתי.

יש עוד שני דברים שיש לציין לטובה בעיצוב: וואן פלוס דבקה בהחלטה שלה להשאיר את יציאת ה-3.5 מ"מ בחלק התחתון, שהיום אפשר לראות זאת כיתרון, כמו את כפתור השליטה בפרופיל השמע, ה-Alert Slider – פשוט, נוח ושימושי כמו בכל הדורות הקודמים.

חומרה: מצאו את ההבדלים

בחמישה חודשים לא משתנה הרבה בשוק הסלולר, לפחות בהיבט החומרה. ולכן בכל הקשור לחומרה ש-OnePlus 5T כולל בתוכו, אין כל שינוי בהשוואה לדור הקודם. זה אומר המערכת על שבב Snapdragon 835 לצד זיכרון של 6 גיגה-בייט עם 64 גיגה-בייט לאחסון, במקרה של המכשיר שנשלח לנו לבדיקה. יש גם דגם עם 8 ו-128 גיגה-בייט בהתאמה. שניהם ללא אפשרות להרחבת זיכרון.

בבדיקות הביצועים השונות שבחנו, נראה כי אין הרבה שינוי. אולי הסיבה לכך כי מלבד החומרה שלא השתנתה, גם מערכת ההפעלה נותרה אנדרואיד נוגט ועד כתיבת שורות אלה, לא שוחרר העדכון המובטח לאוראו. המספרים שקיבלנו ב-AnTuTu היו 181,157 נקודות, זאת בהשוואה ל-177,455 נקודות בסקירה שלנו ל-OnePlus 5. גם ב-GeekBench התוצאות היו דומות ושם קיבלנו 1,959 נקודות לליבה בודדת ו-6,758 לריבוי ליבות.

בכל הקשור לסוללה, גם כאן השינויים קלים בלבד. OnePlus 5T מגיע עם סוללה בהספק של 3,300 מיליאמפר/שעה, בדיוק אותה סוללה הקיימת ב-OnePlus 5, אבל המסך הגדול יותר היה אמור להשפיע במעט לרעה. בפועל, מיטוב שעשתה החברה העניק ל-5T אותם זמני שימוש. ואסור לשכוח שיכולת הטעינה המהירה, בעזרת המטען Dash Charge, היא אחד היתרונות במכשיר כשזה הצליח להטעין כמחצית מהסוללה בתוך 30 דקות.

לחובבי הממשק הנקי

וואן פלוס התבגרה ורואים את זה לא רק בחומרה אלא גם בתוכנה. אם בעבר כל עדכון חדש היה יכול להפוך בקלות לצרה צרורה, הרי שהיום היא מצליחה להוציא עדכונים מסודרים ונטולי באגים, פרט לכמה רוגלות סיניות. בשל כך היא גם מנסה להוסיף יכולות נוספות למערכת, אבל כמובן שהיא עוד רחוקה מפלטפורמה שהצליחו ליצור לעצמן יצרניות כמו סמסונג (Samsung) ו-LG כשגם העובדה כי היא מזניחה מכשירים קודמים, כדוגמת OnePlus 2, לא מעניקה לה נקודות זכות.

כאמור, מערכת ההפעלה עמה הושק המכשיר היא אנדרואיד 'נוגט'. לדעתנו זו אכזבה העובדה ש-OnePlus 5T לא שוחרר כבר עם אנדרואיד 'אוראו' היא אכזבה גדולה. ממשק ה-Oxygen OS של החברה אינו משנה הרבה למשתמש ומי שחובב את ממשק האנדרואיד הנקי כמו במכשירי ה-Pixel יתחבר מהר מאוד גם אליו.

בדומה לדגמים הקודמים, יש אפשרות לשימוש בציור מחוות על המסך לפתיחה מהירה של אפליקציות, הקשה כפולה לפתיחת המסך או הפיכה כדי להשתיק. גם לחיישן טביעות האצבע יש חלק במהומה כשניתן להשתמש בו כדי לצפות בשורת ההתראות בהחלקה מהירה מטה, כשניתן להשתמש בו גם ככפתור צילום.

מלבד זאת, התוספת האחרונה ב-OnePlus 5T היא מערכת לזיהוי פנים, פתרון דומה ל-Face ID שנמצא במכשירי iPhone X. הוא אמנם לא משתמש בחיישן ייעודי כפי שעתה אפל (Apple), אלא מנצל את המצלמה הקדמית לזיהוי הפנים כדי לספק פתיחה מהירה של המערכת.

מהבדיקה שלנו נראה כי החברה עשתה עבודה טובה, לפחות ברמת הזיהוי המהיר. המערכת הצליחה לזהות את הפנים בזריזות וכמעט שלא נדרשנו להזין את קוד הגיבוי. גם בשימוש בלילה החיישן זיהה את הפנים והצליח לפתוח את המערכת מנעילה. תהליך ההגדרה פשוט למדי ודורש להתבונן על המצלמה למשך כעשר שניות עד אשר המערכת לומדת את כל תווי הפנים.

מצלמה כפולה כדי להיות בעניינים

בדומה לקודמו, OnePlus 5T נושא זוג מצלמות. מערך הצילום הכפול עוצב מחדש ועדשת הטלפוטו במצלמה המשנית אשר שימשה לזום הוחלפה לטובת יכולת צילום בתאורה חלשה במיוחד. שני החיישנים עם אותו מפתח צמצם – f/1.7, כאשר הראשית 20 מגה-פיקסל והמשנית היא 16 מגה-פיקסל עם ייצוב אלקטרוני (EIS). מצלמת הסלפי הקדמית גם היא 16 מגה-פיקסל.

בדקנו את יכולות הצילום במספר מצבים כמו צילום יום ולילה וגם עשינו השוואה מול המצלמה של Galaxy S8. בשורה התחתונה נראה כי המצלמה של OnePlus 5T טובה מאוד. זו הצליחה לצלם תמונות טובות גם בצילום לילה. התלונות שלנו הם בעיקר בנוגע לממשק המשתמש המאוד בסיסי שכמעט לא מציע אפשרויות.

OnePlus 5T

פרט ליכולות צילום בתאורה חלשה, השימוש במצלמה המשנית נועד להחיל את אפקט העומק (Bokeh), אשר מופעל בעת צילום תמונת דיוקן. מהבדיקה שלנו עולה כי המצלמה אכן הצליחה לאתר את האובייקט בתמונה ולהחיל טשטוש ברקע, אך עם זאת נראה כי קצוות האובייקט גם כן יצאו מעט מטושטשות. לכן העדפנו לצלם במצב הרגיל שסיפק מעט פחות טשטוש רקע אבל התמונה יצאה טובה יותר. אם תשאלו אותנו היינו מוותרים על המצלמה הכפולה לטובת חיישן איכותי יותר עם מייצב תמונה אופטי.

השורה התחתונה זה המחיר

OnePlus 5T הוא מכשיר דגל איכותי שעמד בציפיות שלנו, אבל לא חף מבעיות. הוא בעל גימור איכותי מאוד, מספק ביצועים מבין הטובים שבשוק והמצלמה מספקת את הסחורה. יכולת הטעינה המהירה היא בונוס משמעותי, אבל חייבים להודות שהיינו שמחים לראות מהחברה גם יכולות חדשות ומסקרנות יותר ולא רק חומרה חזקה.

עם כל הדברים הללו, היתרון המהותי של חברת וואן פלוס עדיין נעוץ במחיר, זאת למרות שמחירו של OnePlus 5T עלה במעט. באתר GearBest שמהם קיבלנו את המכשיר לסקירה ניתן לרכוש אותו ב-499.99 דולרים לדגם ה-6 גיגה-בייט, שהם כ-1,700 שקלים ואילו דגם ה-8 גיגה-בייט נמכר ב-569.99 דולרים שהם כ-2,250 שקלים, לפני מיסים אם יחולו.