משתמשי OnePlus 5 קמו לבוקר חג מולד שמח במיוחד: וואן פלוס (OnePlus) הודיעה כי עדכון OxygenOS 5.0, המבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד 8.0 (אוראו), יופץ החל מהיום למכשירים בעדכון-דרך-האוויר (OTA), מוקדם מהצפוי.

החברה אישרה במהלך סוף השבוע כי העדכון הופץ למספר מצומצם של מכשירים, ובימים אלה ההפצה מתפרשת למספר גדול יותר של משתמשים. בין השיפורים שמביא איתו העדכון החדש ניתן למנות ממשק משתמש חדש לאפליקציית המצלמה, שיפורים למשגר האפליקציות, שיפורים לאיכות התמונות בגלריה, אפקטים חדשים בצילום במצב פורטרט, תמיכה במספר משתמשים במקביל באפליקציות כמו פייסבוק, וואטסאפ ולינקדאין, עיצוב חדש לפאנל הגישה המהירה, שיפורים בצריכת הסוללה וקליטת ה-Wi-Fi, כמו גם עדכון האבטחה של אנדרואיד לחודש דצמבר.

בנוסף לכל אלה, מכיל העדכון גם כמה תכונות מרכזיות של מערכת אנדרואיד 8, כמו למשל תצוגה מקדימה של התראות בסמל האפליקציה עצמה, מצב של תמונה בתוך תמונה, מצב השלמה אוטומטית, בחירה חכמה של טקסט ועוד.

בנוסף לעדכון הגדול הזה, צייץ מנכ"ל החברה קארל פיי בשבת האחרונה כי משתמשי OnePlus 5 אף יזכו בקרוב ליהנות מתכונה שהייתה קיימת עד כה רק במכשיר ה-OnePlus 5T, והיא פתיחת נעילת המכשיר באמצעות זיהוי פנים – Face Unlock. לא מדובר באמצעי אבטחה ביומטרי שאמור להחליף את סורק טביעות האצבע או הקוד האישי, ולא ניתן לבצע באמצעותו תשלומים אלקטרוניים, אלא רק כדרך קלה יותר (אם כי פחות מאובטחת) לשחרר את המכשיר מנעילה. פיי טען כי מדובר בצעד של החברה עקב דרישה גדולה מצד המשתמשים, אך לא ציין לוח זמנים מדויק.

קרא עוד:  בקריסה: מכירות הטלפונים של LG צנחו ב-40%