לאחר אינספור הדלפות ושמועות שחלקם הגיעו בידי וואן-פלוס (OnePlus) עצמה, מכשיר הדגל החדש OnePlus 5 (וואן-פלוס 5) הוכרז באופן רשמי. המכשיר החדש, שיורש את  OnePlus 3T שהוכרז לפני כשבעה חודשים, מציג מפרט ונתונים לשוק הגבוה.

עיצוב דקיק ומתכתי

וואן פלוס עבדה בגזרת העיצוב שעות נוספות. גופו המתכתי של OnePlus 5 הוא דקיק במיוחד, 7.25 מ"מ ומשקלו 153 גרם. גם בדור הנוכחי החברה השאירה בדופן שמאל את לחצן ה-Alert Slider המאפשר השתקה מהירה או הגדרה של אלו התראות נקבל. עוד בגזרת העיצוב גם כפתור הבית נותר במקומו, אשר משלב חיישן טביעת האצבע, וכקריצה ידידותית למתחרותיה היא גם מדגישה כי שקע האוזניות נותר בחלקו התחתון.

וואן-פלוס עמדה בציפיות גם בהיבט הצילום ומספקת ב-OnePlus 5 מערך צילום כפול בגבו. החיישן הראשון, IMX398 מבית סוני (Sony), באבחנת 20 מגה-פיקסל ומפתח צמצם f/2.6 והשני, IMX371, הוא באבחנת 16 מגה-פיקסל ומפתח צמצם f/1.7 המסוגל לקלוט 35% יותר אור מאשר OnePlus 3T. מלבד מיקוד המהיר ב-40% מקודמו, השימוש בזוג החיישנים מאפשרים גם יצירת משחקי עומק לתמונה וצילום בתנאי תאורה משתנים.

בקדמת המכשיר ממוקמת מצלמת סלפי עם חיישן 16 מגה-פיקסל IMX371 עם מפתח צמצם  f/2.0, המשלבת ממשק עשיר באפשרויות שונות ליצירת התמונה המושלמת.

מבחינת הנתונים הטכניים, OnePlus 5 נותר בקצה השוק העליון. המסך שודרג לפאנל מסוג AMOLED עם זכוכית Gorilla Glass 5 אשר השוליים בצידיו מעוגלים ודקיקים במיוחד. גודלו נותר 5.5 אינץ' ברזולוציית 1080p ולא Quad HD כפי שהשמועות טענו בתחילה.

OnePlus 5 עולה ל-Snapdragon 835

את המכשיר מפעיל שבב מתומן הליבות Snapdragon 835 של קוואלקום (Qualcomm) הרץ בתדר 2.45 ג'יגה-הרץ. לזאת נלווה זיכרון עבודה (RAM) בנפח 6 ג'יגה-בייט ונפח האחסון הוא 64 ג'יגה-בייט מובנה, וכן ישנו דגם נוסף המשלב בין 8 ג'יגה-בייט עבודה ל-128 ג'יגה-בייט אחסון ושניהם אינם ניתנים להרחבה.

אחד מהמאפיינים במכשירי וואן-פלוס היא יכולת ההטענה המהירה שמכונה Dash Charge. גם הפעם, ב-OnePlus 5, וואן-פלוס ציידה את המכשיר בטכנולוגיה החדשה המבטיחה להטעין 50% מהסוללה בחצי שעה בלבד. הסוללה בקיבולת 3,300 מיליאמפר/שעה והיא צפויה לספק כ-20% יותר מקודמה.

גם ממשק המשתמש של החברה, OxygenOS, חווה שדרוגים קלים עם הלבשתו על גבי גרסת אנדרואיד 7.1 (Android 7.1). כך, לדוגמה, שולב מצב אשר מתאים את תאורת המסך לסביבה ומשמש לקריאה נוחה של ספרים. שירות נוסף הוא צילום מסך מורחב אשר "ילכד" את המסך כולו, וגם כאשר מדובר בחלון נגלל. עוד ניתן יהיה להבחין בשינויים קוסמטיים אשר הופכים את הממשק לקל ופשוט יותר.

כבר לא כזה זול

השקת המכשיר תחל כבר ב-27 ביוני  בארה"ב ואצלנו עוד כחודש. הוא יהיה זמין בצבעים שחור ואפור לצד אביזרים נלווים. מחירו של OnePlus 5 מתחיל מ-479 דולר (כ-1,697 ש"ח) ומגיע עד 539 דולר (כ-1,910 ש"ח). זה כבר לא 299 דולר של הדגם הראשון, אבל זה כנראה היה צפוי שמחירו ימשיך ויעלה.