שלושה חודשים, פחות או יותר, עברו מאז ש-OnePlus הבטיחה לשדרג את OnePlus 2 לאנדרואיד 6, קרי אנדרואיד מרשמלו (Android Marsmallow), והנה זה סוף סוף מגיע בפועל. החברה הודיעה אתמול בפורום שלה כי היא מתחילה בעדכון הדרגתי של מערכת ההפעלה של OnePlus 2 ל-OxygenOS 3.0.2 שבעצם מבוססת על גרסה 6.0.1 של אנדרואיד.

העדכון הוא OTA ולפי החברה היא אמורה להגיע לכיסוי של 100% תוך 48 שעות, או עד מחר בערב בהערכה גסה. כמו כן, היא טוענת שכל מי שאמור לקבל את העדכון כבר אמור לקבל את ההודעה, בתנאי כמובן שהוא לא שינה את המערכת המקורית עמה הגיע המכשיר.

העדכו כולל כמה תכונות חדשות וכמה שיפורים, אבל גם מביא צרה קטנה: טביעות האצבע ששמורות במכשיר, אם בכלל, יתפוגגו. בעלי מכשירים שירצו להשתמש בהגנת טביעת האצבע יצטרכו לעשות זאת מייד לאחר ההתקנה של העדכון מחדש.

העדכון מציע, מעבר לעדכונים שמגיעים גם כך עם מערכת ההפעלה כדוגמת שיפור במצב ה-Doze, גם עדכון של מקדלת ה-Swiftkey לגרסה 6.3.3, ביצועים משופרים של חיישן תביעת האצבע כולל בזמן הקליטה הראשונית, ממשק חדש לאפליקציית המצלמה ומיטוב של המיקוד האוטומטי, שילוב של טכונלוגיה בשם Dirac HD Sound כד לספק חוויית שמיעה טובה יותר, וזאת במקום שימוש באפליקציות MaxxAudio ו-Tuner שהוסרו מהמערכת, שיפור במניעת נדידה לא רצויה לרשתות סלולאריות, ועוד.