רבים ממשתמשי OnePlus תוהים מתי יגיע עדכון האנדרואיד מרשמלו ל-OxygenOS, מערכת ההפעלה הרצה על דגמי השונים של היצרנית הסינית. למרות כי נראה שהיא לא ממהרת להוציא את העדכון, או אכן כבר הגיע אבל לבינתיים – לא לכולם.

OnePlus הכריזה על גרסה ראשונה של OxygenOS 3.0 המבוססת על אנדרואיד 6.0.1 והמכשיר הראשון אליו היא מיועדת הוא OnePlus 2. החברה הודיע בבלוג כי לפני שהיא תפיץ את העדכון הגדול דרך מנגנון ה-OTA, היא מעוניינת בעזרת הקהילה ולכן הגרסה מכונה כ-OxygenOS 3.0 Community Build, כלומר גרסה קהילתית המיועדת לבחינת המשתמשים לפני ההפצה הסופית.

מלבד שיפורי גרסת האנדרואיד מרשמלו, השדרוג כולל גם עיצוב חדש לאפליקציית הצילום, תגובה מהירה יותר של עד 47% בכפתורי המגע בהשוואה לגרסה 2.2.1, שינויים קלים בממשק המשתמש, שיפור של תפריט ההגדרות, עדכוני אבטחה, שיפור מהירות הזיהוי של טביעת האצבע ועוד.

בחברה מבקשים מהנסיינים לבדוק וספק משוב ספציפית על תפקודו של המכשיר, כיצד הוא עובד ברשת הסלולרית, איך המצלמה עובדת והאם זמן הסולל השתפר.

תהליך הבדיקה של OnePlus יכול לקחת עוד קצת זמן עד אשר היא תוציא את העדכון באופן רשמי, בינתיים מי שמעוניין להיות חלק מהבודקים יכול להוריד את השדרוג באתר, אם כי לא היינו ממליצים לעשות זאת בשלב זה.