מלבד החומרה והמחיר, OnePlus 2 מביא  עימו מספר חידושים בהשוואה לדור הקודם ולשוק הטלפונים בכלל. הביצועים שופרו, המצלמה איכותית יותר ויש גם מערכת הפעלה חדשה.

USB Type C

כבר לא צריך להסתבך יותר בעת חיבור כבל ההטענה כי חיבור ה-USB Type C הקיים תומך בחיבור דו צידי, זאת בניגוד לשימוש ב-microUSB 2.0. אולם, תקן העברת נתונים נשאר USB 2.0, מה שאומר כי מהירות העברת נתונים תישאר כמו שהיא הייתה, ולא נוכל לנצל את הביצועים של USB 3.0. 

חיישן טביעות אצבע

טרנד האבטחה המוגבר מגיע גם ל-OnePlus 2, וכן גם לו יש חיישן טביעות אצבע מהיר בחלק התחתון של המסך, לא כזה שצריך לסרוק את האצבע בצורה ידנית ומייגעת, אלא הוא מבוסס על טכנולוגיית המגע הקיבולי כך שמספיק נגיעה בודדת וקצרה כדי לנעול או לפתוח את המכשיר מנעילה. כן, בדיוק כמו זה הקיים ב-iPhone 6 או ב-Galaxy S6.

כפתורים בהתאמה אישית

מלבד כפתור הבית המשולב בחיישן טביעות אצבע, מצידיו ישנם עוד שני כפתורי מגע קיבולים המשמשים לחזרה מהירה או פתיחה של מנהל המשימות. אם נרצה, נוכל להתאימם באופן אישי כך שיבצעו פעולה שונה מתוך האפשרויות הקיימות כמו חזרה מהירה ליישום הארון שהופעל, כיבוי מסך, חיפוש מהיר, פתיחת התפריט ועוד. כפתור נוסף הממקום בדופן ימין הוא בורר של שלוש מצבים המאפשר לשנות את פרופיל השמע באופן מהיר ונוח. כך נוכל לקבוע מצב שקט, או מצב שהטלפון יצלצל רק כאשר באנשי קשר מועדפים.

קרא עוד:  המפרט המלא של סדרת OnePlus 8 הודלף: טעינה אלחוטית וחסינות למים

oneplus-buttons

 

תפריט מהיר

כחלק מהחידושים ב-OxyngenOS, נוסך תפריט מהיר המכונה Shelf, המספק למשתמש מעין פאנל בו מוצגים אפליקציות ואנשי קשר פופולריים על פי אופן השימוש האישי שלנו. הצגת התפריט מתבצעת בהחלקה משמאל לימין וכרגע לא ניתן לבצע התאמות בסיסיות, אך בחברה אומרים כי הוא יעודכן וישופר עם הזמן.

פוקוס לייזר

המצלמה אמנם נותרה 13 מגה פיקסל, אבל החיישן גדל וכך גם נוסף מייצב תמונה אופטי עם עדשה בעלת שישה אלמנטים לצד מיקוד מבוסס לייזר, בדומה לקיים במכשירי LG, מה שמספק מוכנות לצילום מהירה יותר וגם פוקוס מהיר של 2 מאיות השנייה.

מחוות

בדומה למכשירי הדגל המובילים, גם ה-OnePlus 2 יכול לבצע פעולות במחוות על ידי הנפת היד או ציור על המסך. כך כדי לגשת למצלמה גם כאשר המסך כבוי יש לצייר את האות O, להפעיל את הפנס בציור האות V, או לצייר שני קווים להפעלת נגן המוזיקה או השהיית המוזיקה המתנגנת. ניתן גם ל”העיר” את המסך על ידי הקשה כפולה.

התאמת ממשק

ה-OxygenOS אמנם עדיין לא מציעה ערכות נושא, אך כן ניתן לבחור בין ממשק בגרסתו הבהירה או בגרסה הכהה, אפשרות המוטמעת כברירת מחדל במער. מלבד זאת, אפשר לקבוע את הצבע המוביל של האייקונים השונים במערכת וכן צבע הטקסט המוצג.

נורית התראות

לא צריך לפתוח את המכשיר מנעילה כדי להסתכל על ההתראות, כי מספיק מבט חטוף בנורית ההתראות (LED) הממוקמת בראש המכשיר כדי לדעת האם יש התראה ועל מה. במערכת מוטמעת אפשרות לקבוע את צבע הנורית בהתאם לסוג ההתראה – באם זה התראה של יישום אז ניתן לקבוע צבע ירוק, שיחה שלא נענתה צבע כחול, סוללה אוזלת צבע אדום, וכו’.

קרא עוד:  מצב Ambient Mode הגיע למכשירי OnePlus

סים כפול

למרות כי מכשירי סים כפול נמצאים איתנו כבר שנים ארוכות, מעט היצרניות שבחרו לעשות זאת כברירת מחדל במכשיר דגל. ואכן ה-OP2 תומך בקבלת שיחות משני קווים בו זמנית על ידי הכנסה של שני כרטיסים מסוג Nano-SIM וגם ניתן לגלוש ולשוחח דרכם ברשתות דור רביעי.

החלפת כיסויים

כן אנחנו משתעממים מהר מהטלפון שברשותנו, בעיקר בגלל הצורך לשנות ולהתחדש. גב ה-OnePlus 2 בעל מעטפת הניתנת להחלפה בקלות המכונה StyleSwap, וניתן לשנות את הכיסוי ולבחור מכל אחד מארבעת הכיסויים המוצעים: במבוק, עץ, שחור בטקסטורת עץ וקוולר.

OnePlus-2 (1)