ניצחון מורלי חשוב לקוואלקום (Qualcomm) במסגרת המאבקים המשפטיים שלה מול אפל (Apple) לאורך שורה ארוכה של טענות ומענות וטרוניות כספיות חריפות בין הצדדים. בית המשפט המחוזי של מחוז דרום קליפורניה קבע שאפל צריכה לשלם לקוואלקום 31 מיליון דולרים בגין הפרת שלושה פטנטים.

בית המשפט אישר את הטענה של קוואלקום שאפל הפרה את שלושת הפטנטים הללו באופן כזה או אחר בטלפוני ה-iPhone 7 ועד ה-iPhone X: פטנט המאפשר לטלפון החכם להתחבר מחדש במהירות לאינטרנט עם הדלקת המכשיר, פטנט המתייחס לניהול תעבורה יעיל בין אפליקציות למודם הסלולרי, ועיבוד גרפי מהיר תוך חסכון בסוללה.

לפי הטענות של קוואלקום הפטנטים הללו הופרו בתקופה בה אפל החלה להשתמש במקביל גם במודמים של אינטל (Intel) בטלפונים, וזה קרה בערך ב-22 מיליון טלפונים, עד שאפל עברה בלהשתמש בעקבות היריבות עם קוואלקום באופן בלעדי במודמים של אינטל החל ב-2018, עם השקת ה-iPhone Xs וכל השאר.

אבל כאמור, מדובר בסוג של ניצחון מורלי בלבד. הקרב המשפטי האמיתי בין החברות יתחיל ב-15 באפריל בבית המשפט המחוזי בסן דייגו, וזהו הקרב על כספי הרישוי שדורשת קוואלקום בגין שילוב המודמים שלה במכשירים של אפל. כאן הסכומים יכולים להגיע לכמה וכמה מיליארדי דולרים.