לצד הדוחות הרבעוניים של יצרניות הטלפונים, הגיע הזמן לסכם את המספרים. התוצאה: עלייה של כ-30 אחוז במכירת טלפונים חחכמים מבוססי אנדרואיד לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

על-פי מחקר של Strategy Analytics, כמות הטלפונים מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד שנמכרו בשנת 2014 בלבד עומד על מעל מיליארד מכשירים. אם נכנס לנתונים מדוייקים, כמות המכשירים הכוללת שנמכרה בתקופה זו עומד על מיליארד ו-427 מיליון מכשירים, כך שלמעשה מערכת האנדרואיד חולשת על כ-81 אחוזים מכלל המכשירים החכמים בשוק, והיתר מתחלקים בין מערכת ההפעלה iOS המהווה את המקום השני עם 15 אחוזים ומכירות של 193 מיליון מכשירים כשלאחריהם ובהפרש ניכר מכשירים מבוססי מערכות הפעלה אחרות כדוגמת Windows Phone עם 3 אחוזים בלבד.

Screen-Shot-2015-01-29-at-1.37.34-PM

בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, בה נמכרו כמיליארד מכשירים, מערכת האנדרואיד לבדה אחראית לכ-780 מיליון מכשירים – כך שמדובר כאמור בגידול של כ-30 אחוז משנה לשנה. העלייה במכירות, כך צופים האנליסטים, באה לידי ביטוי דווקא בשווקים מתפתחים כדוגמת סין ואינדונזיה, שם נרשם קצב גידול גדול במיוחד, שלפי הערכות צפוי להימשך עד סוף 2015 לפחות.

סיני, אבל לפנייך
את הצמיחה בקצב מכירות מכשירים מבוססי אנדרואיד זוקפים האנליסטים דווקא לזכותן של היצרניות הסיניות השונות כדוגמת Xiaomi, Huawei, Meizu ועוד שדיווחו לבדן על עלייה של כ-40 אחוז במכירותיהן לעומת אשתקד. ניתן ליחס זאת כמובן לאור מחירם הנמוך של הטלפונים הסיניים לצד חומרה מתקדמת ונראה כי היצרניות הסיניות עלו על הנוסחה המנצחת המניבה להן את הצמיחה הגדולה ביותר בשוק.

קרא עוד:  המפרט המלא של ה-OnePlus 7T ו-7T Pro נחשף, ההשקה ב-10 באוקטובר