אנו כבר בעיצומו של חודש נובמבר בו אתרי קניות בכל העולם עורכים מבצעי קניות חוצי יבשות. יום הרווקים הסיני, יום שישי השחור, Cyber Monday – תבחרו את המבצע שמוצא חן בעיניכם יותר, התוצאה הסופית היא בדרך כלל שאנו, גם כישראלים, רוכשים יותר מוצרים באינטרנט, ובהרבה.

טלפונים חכמים הם מהמוצרים הפופולריים ביותר בין הרכישות שמבצעים בחנויות מקוונות, ובמיוחד ישראלים, ולא רק בתקופות של מבצעים, ובמיוחד לאחר שמס הקניה על טלפונים בוטל. על פי המדריך של רשות המסים, על משלוח שמזמינים לארץ, שערכו הכולל הוא עד 75 דולרים, לא צריך לשלם כל תוספת כספית, גם לא מע"מ.

מכיוון שכך, עבור תרחישי שימוש שונים ומגוונים, ועבור משתמשים לא מעטים, הזמנה של טלפון שעלותו מגיעה לקו ה-75 דולרים ולא למעלה מכך, יכולה להיות אטרקטיבית במיוחד גם אם מערכת ההפעלה לא תמיד תהיה נקייה, וגם אם ייתכן שיימצאו בו גם אפליקציות בסינית.

אז יצאנו לרשת, חיפשנו בחנויות וקיבצנו עבורכם רשימה של כמה וכמה מכשירים שתווית המחיר שלהם אינה מראה יותר מ-75 דולרים בתקופת המכירות המעניינת הזו.

Oukitel U22 – שתיים קדימה, שתיים אחורה

ל-U22 של אוקיטל (Oukitel) יש זוג מצלמות אחוריות, ברזולוציה של 13+2 מגה-פיקסל, וגם זוג מצלמות קדמיות עם חיישני 8+3 מגה-פיקסל. זה אמור לאפשר ללכוד תמונות איכותיות יותר, שכן המכשיר משלב את התוצאות משתי העדשות לכדי תמונה אחת, כזו שגם מסוגלת להציג את האובייקט המצולם ומטשטשת את הרקע – אפקט הבוקה הידוע. המכשיר גם מציע קורא טביעות אצבע וגם מבזק לד קדמי שמאפשר לצלם צילומי סלפי טובים יותר, לפחות על הנייר, גם בערב.

התצוגה היא בגודל 5.5 אינץ' ברזולוציית HD כשהמסך קמור לצדדים. בדומה לרוב המכשירים ברשימה הנוכחית, U22 מתבסס על מערכת על שבב בעלת 4 ליבות והן פועמות במהירות של 1.3 ג'יגה-הרץ. יש לו זיכרון עבודה של 2 ג'יגה-בייט, נפח אחסון פנימי של 16 ג'יגה-בייט והוא תומך בהרחבה עם כרטיס זיכרון.

מבחינת תקשורת הוא תומך ברשתות 3G בלבד, מה שאומר שגלישת האינטרנט באמצעות הרשת הסלולרית לא תהיה המהירה ביותר שאפשר לקבל בארץ. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 7 והסוללה בהספק של 2,700 מילי-אמפר/שעה.

מחיר: 68 דולרים | לרכישה

Oukitel C5 Pro – המסך החזק

ל-C5 Pro יש כמה וכמה מאפיינים שדומים לאלו של ה-U22 חברו: הוא מבוסס על מערכת על שבב מרובעת ליבות במהירות 1.3 ג'יגה-הרץ, הוא מציע זיכרון עבודה של 2 ג'יגה-בייט ויש נפח אחסון של 16 ג'יגה-בייט. עם זאת, הוא מתהדר במסך חזק במיוחד, מה שאומר שלא רק שמדובר במכשיר זול, אלא גם מעטים הסיכויים שהוא יזקק להחלפת מסך כתוצאה משבר, לטענת החברה כמובן.

גם גב המכשיר מעוצב באופן ייחודי, ויש שם מצלמה אחת המצלמת ברזולוציה של 5 מגה-פיקסל אך בתהליך עיבוד ממוחשב מסוגל המכשיר להפוך את התמונה לכזו שלכאורה מצולמת ברזולוציית 8 מגה-פיקסל. התצוגה בגודל 5 אינץ' ברזולוציית HD, והספק הסוללה יחסית קטן ועומד על 2,000 מילי-אמפר/שעה. המכשיר הזה כן תומך ב-4G, אבל גרסת האנדרואיד המסופקת עמו, 6.0, כבר ישנה יחסית.

מחיר: 69 דולרים | לרכישה

Leagoo Kiicaa Power – השאירו את המטען בבית

סדרת Kiicca של ליאגו (Leagoo) מורכבת כרגע משני מכשירים: Mix ו-Power. אנחנו נתמקד באחרון שנקרא כך על שם הסוללה הגדולה יחסית שבקרבו. זו מציעה הספק עבודה של 4,000 מילי-אמפר/שעה, והיא מספקת את האנרגיה שלה למפרט טכני חסכוני במשאבים: תצוגת HD בגודל 5 אינץ' ומערכת מרובעת ליבות במהירות שעון של 1.3 ג'יגה הרץ. בזכות כך טוענת החברה כי הסוללה תספיק ל-650 שעות המתנה, 30 שעות שיחה רצופות או 56 שעות של שימוש סביר.

זיכרון העבודה הוא 2 ג'יגה-בייט ונפח האחסון הפנימי 16 ג'יגה-בייט. האחרון ניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון.

אבל אסור להתבלבל מהנתונים הבסיסיים: המכשיר רץ על אנדרואיד 7, מאחור יש חיישן טביעות אצבע והוא כולל שלוש מצלמות: זוג מצלמות אחוריות כשאחת מצלמת ברזולוציית 8 מגה-פיקסל, והשנייה ב-5 מגה-פיקלס, ושתיהן ביחד משפרות את התוצאה הסופית. המצלמה השלישית, מצלמת הסלפי הקדמית, מצלמת ברזולוציית 5 מגה-פיקסל ובעלת זווית צילום רחבה כדי שניתן יהיה לכלול יותר פרטים בצילום.

עם זאת, במקרה של ה-Kiicaa Power התמיכה היא ברשתות 3G בלבד. לא ממש משנה למי שמרבה בעיקר בשיחות ולא בהורדת סרטים.

מחיר: 60 דולרים | לרכישה

Doogee X20 – למסתפקים במועט

מספרי המגה-פיקסלים לא תמיד מספרים את כל הסיפור, שכן לא רק הרזולוציה תורמת לאיכות התוצאה הסופית של הצילומים, אלא משתנים רבים נוספים. ל-Doogee X20 זוג מצלמות אחוריות שכל אחת מהן ברזולוציה של 5 מגה-פיקסל. הקדמית היא רק של 2 מגה-פיקסלים, אך העדשה שלה רחבה, ומציעה זווית צילום של 86 מעלות, כך שניתן ללכוד יותר ויותר חברים בסלפי קבוצתי.

התצוגה בגודל של 5 אינץ' ברזולוציית HD. הסוללה לא גדולה במיוחד, 2,580  מילי-אמפר/שעה, והיא נמצאת מאחורי מערכת על שבב מרובעת ליבות במהירות של 1.3 ג'יגה הרץ, זיכרון עבודה של 2 ג'יגה-בייט ונפח אחסון פנימי של 16 ג'יגה-בייט אותו תוכלו ניתן להרחיב באמצעות כרטיס זיכרון. הוא מיועד לעבודה ברשתות 3G וכדאי לשים לב לנתון חשוב: החברה אינה מציינת במפרט הטכני תמיכה בשפה העברית.

מחיר: 64 דולרים | לרכישה

Oukitel C8 – כשהסינים מציגים 18:9

חזרה לאוקיטל והפעם ל-C8, טלפון עם תצוגת 5.5 אינץ' דק שוליים ביחס היבט של 18:9. אם יחס ההיבט הזה נשמע מוכר, זה לא טעות: יצרניות מכשירי העילית, כמו סמסונג (Samsung) ו-LG, בחרו בתצוגה שכזו, וגם יצרניות סיניות קטנות עולות על הגל הזה.

בגב המכשיר יש קורא טביעות אצבע ומצלמת 13 מגה-פיקסל. מקדימה יש מצלמת 5 מגה-פיקסל. הסוללה של C8 לא חלשה, גם לא חזקה מדי: 3,000 מילי-אמפר/שעה שאמורים להספיק לתמוך במפרט הטכני הבסיסי, שאולי מריץ אנדרואיד 7, אך בדומה לשאר המכשירים ברשימה מבוסס על מערכת מרובעת ליבות במהירות שעון של 1.3 ג'יגה הרץ, זיכרון עבודה של 2 ג'יגה-בייט ונפח אחסון פנימי של 16 ג'יגה-בייט. כמו כן תומך המכשיר ב-3G בלבד.

מחיר: 70 דולרים | לרכישה

Homtom S16 – גם 18:9, גם זוג מצלמות אחוריות

מכשיר נוסף ביחס היבט של 18:9 מגיע מחברת הומטום (Homtom). דגם S16 של החברה מגיע עם תצוגת 5.5 אינץ' נטולת שוליים וזוג מצלמות אחוריות ברזולוציות 13 ו-2 מגה-פיקסל. המצלמה הקדמית, מצלמת ברזולוציה של 8 מגה-פיקסל.

גם ל-S16 יש סוללה בנפח 3,000 מילי-אמפר/שעה וגם במקרה הזה המכשיר פועל ברשת 3G. שאר נתוני המפרט הטכני דומים לאלה של המכשירים האחרים: זיכרון ה-RAM הוא 2 ג'יגה-בייט, נפח האחסון 16 ג'יגה-בייט והמערכת מרובעת הליבות רצה במהירות שעון של 1.3 ג'יגה הרץ.

מחיר: 65 דולר | לרכישה

Leagoo M7 – הדק שבחבורה

רבים מסתכלים גם על עיצוב המכשיר. המכשירים שהצגנו עד כה ברשמה הזו אולי מספקים תמורה טובה לכסף מבחינה טכנית, אבל בכל הקשור לטכנולוגיות מזעור ואפילו עיצוב בחרו החברות שלא להשקיע. לא כך במקרה -M7 של ליאגו שמציע עיצוב יוקרתי ועובי דק במיוחד של 7.9 מ"מ בלבד.

למכשיר תצוגת 5.5 אינץ' קמורה והחברה מתהדרת במסך שמציע זווית צפייה רחבה של 178 מעלות. כמו כן, חיישן טביעות האצבע במקרה הזה מובנה בכפתור הבית שבקדמת המכשיר.

M7 אמנם כולל זוג מצלמות אחוריות, עם חישיני 8+5 מגה-פיקסל ומצלמה קדמית של 5 מגה-פיקסל, אך זיכרון העבודה שלו הוא 1 ג'יגה בייט, נתון חלש ביחס לדרישות השוק היום. גם כאן המערכת מרובעת ליבות במהירות שעון של 1.3 ג'יגה-הרץ ונפח האחסון הפנימי עומד על 16 ג'יגה בייט – ואותו ניתן להרחיב באמצעות כרטיס זיכרון. גם מכשיר זה נעצר ב-3G מבחינת קישוריות סלולרית.

מחיר: 67 דולר | לרכישה

כמה הבהרות לסיום:
המחירים המופיעים בכתבה נכונים ליום פרסומם ועשויים להשתנות בכל רגע נתון. האתרים המקושרים בכתבה זו אלו אתרי קניות מוכרים ומהימנים, ובהם מצאנו את המחירים שציינו. כל המידע המופיע בכתבה לקוח מהם ובאחריותם. אף על פי כן, יש לבדוק את המידע, להשוות מחירים מול חנויות אחרות כדי להבטיח שאתם משיגים את המחיר הנמוך ביותר. בנוסף, חלק מהמכשירים אינם תומכים בכל תדרי העבודה בישראל ויש לוודא זאת לפני ההזמנה בהתאם לרשת שאליה אתם מנויים. בחלק מהחנויות משלבים אפליקציות שונות כחלק מהרום (מערכת ההפעלה), חלקן גם בסינית. יש לוודא כי עם המכשיר מגיעה תמיכה בשפה העברית ועם חנות האפליקציות של האנדרואיד. גילוי נאות.