האם בקרוב תחול קפיצת מדרגה גם בחיישנים של טלפוני שוק הביניים התחתון ואפילו שוק הכניסה? אומניוז'ן (OmniVision), החברה שאת החיישנים שלה מוצאים בעיקר במצלמות של טלפונים בנגזרות השוק הללו, הכריזה על OC64C. מדובר חיישן בתמונה שמציע רזולוציית צילום מרבית של 64 מגה-פיקסל. הוא מבוסס על פיקסלים בגודל של 0.8 מיקרון עם תאימות לפורמטים בטלפונים חכמים של עד "1/1.7, כך שמהירות הצמצם אמורה להיות גבוהה על פניו.

לפי החברה החיישן בנוי על בסיס טכנולוגיית PureCel Plus הקניינית שלה, והוא יאפשר צילומי וידאו ב-4K שיעזרו היטב בשבב ייצוב אלקטרוני שמשולב כבר בחיישן עצמו. במצב בו הייצוב אלקטרוני עובד ניתן יהיה לצלם בקצב של 30 פריימים/לשנייה, וללא ייצוב כבר אפשר לצלם ב-60 פריימים/לשנייה. אם רוצים סרטוני 8K צריך להסתפק ב-30 פריימים/לשנייה. יש גם תמיכה ב-HDR.

כן יתמוך החיישן בהתאמת גודל מטה לשימוש בזום דיגיטלי ותמיכה בממשק CHPY מה שאמור לפי החברה להפוך אותו למיטבי בשימוש במערכים מרבי מצלמות בחלק האחורי של הטלפונים שמוצעים לשוק. בתאורה נמוכה החיישן חדש משתמש בהצמדה של פיקסלים סמוכים כדי ליצור תמונת 16 מגה-פיקסל ברגישות גבוהה פי ארבע מהבסיס, כשבנוסף הוא מציע מיקוד אוטומטי מדויק במיוחד, לפי החברה, במצב תאורה שכזה.

"ההערכות אומרות מעריכה כי תהיה דרישה של 127 מיליון חיישני תמונות עם רזולוציה של 64 מגה-פיקסל או יותר מצד יצרניות הטלפונים החכמים ב-2020. אנחו בטוחים כי OV64C, עם רזולוציית הפרימיום והתכונות שלו, ממוקם היטב כדי לתת מענה לעלייה הזו זו בביקוש עבור המכשירים המתקדמים", אמר ארון ג'ייאסלאן, מנהל השיווק בחברה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.