בעולם הדינמי של החומרה הניידת, התחרות בין יצרניות שונות אינה דווקא על מי הכי טובה, אלא על מי מספקת את צרכי הלקוח בצורה המיטבית והעדכנית ביותר. זו הדרך היחידה להסביר איך עשור וחצי אחרי המצאת הסמארטפון, כמות המתחרות בשוק רק הולכת ועולה כל הזמן, בניגוד לשוק המחשבים בו כמות המתחרות יורדת בהתמדה.

מקדם מכירות חשוב בשוק הזה הוא הזמן: זה שיש המון חברות המייצרות שבבים טובים לטלפנים סלולאריים וטאבלטים לא אומר שכל אחת מהן תזכה לראות את השבב שלה על מיליוני יחידות הנמכרות בכל רבעון. חברת nVidia הבינה זאת כאשר נכנסה לתחום, ושבב ה-Tegra 2 שלה נחל הצלחה כבירה למרות נחיתותו הטכנולוגית לעומת המתחרות אך ורק בשל ייתרון הראשוניות. המתחרה שסובלת באופן קבוע מענייני תזמון היא Texas Instruments, ששבבי ה-OMAP שלה נחשבים מזה כשנתיים לטובים ביותר בשוק, אך כמעט ולא מוצאים את דרכם למכשירים פופולאריים בשל איחורם הקבוע מול המתחרים.

השבוע נראה שמזלה של TI עומד להשתנות. ביומיים האחרונים הפיצה החברה את התמונה שלפנינו, שהיא, לדבריה שקופית מתוך מצגת בה היא תעשה שימוש באירוע שיתקיים בסתיו. לאור העובדה שרוב הכרזות החברה מסתפקות בשליחת הודעה לעיתונות ללא עריכת אירוע, התעורר מייד החשד שהחברה מסתירה כאן רמז למשהוא אחר. כשהשקופית של TI צורפה לדחייה בשקת סמארטפוני Tegra 3 ל-2012, הגיע כתב SlashGear כריס ברנס למסקנה כי האירוע המדובר הוא הכרזת ה-Nexus Prime, מכשיר הדגל של גוגל לגרסא הבאה של מערכת ההפעלה אנדרואיד. במכשיר, הצפוי להיחשף בסתיו ולצאת בסוף השנה או בתחילת השנה הבאה, יפעם כנראה שבב OMAP4 כפול-ליבה חדש המסוגל להגיע למהירות של עד 1.8GHz ומכיל את המאיץ הגרפי PowerVR SGX544 – יורשו של המאיץ הגרפי עטור השבחים של Galaxy S (הראשון).

קרא עוד:  מסתמן: Android Q תתמוך במצב שולחני בחיבור למסך מחשב

בינתיים, החברה האמריקאית אינה מסתפקת ברמזים, גדולים או קטנים, לגבי ההערכה המאוחרת שסדרת ה-OMAP4 שלה עומדת כנראה לזכות בה. אחד מבכירי החברה, העונה לשם בראיין קארלסון, אמר אתמול לכתב Fudzilla פואד אבזוביץ' כי בעוד שני דורות שבבים – כלומר: ב-2013 – תוציא החברה שבב שייוצר בטכנולוגיית 20 ננומטר ויהיה מסוגל לסחוט מסוללת הסמארטפון יום שלם של עבודה רציפה – בניגוד למכשירים של היום שבקושי מחזיקים יום שלם אם נזהרתם לא לגעת בהם, ובהנחה כי הסוללות לא תשתכללנה כלל בשנתיים הקרובות. את ההישג הזה יקטוף המעבד הסלולאר העתידני בזכות שימוש בליבות בעלות מהירויות שונות, גישה חכמה יותר לזיכרון וניהול קפדני של השימוש במשאבים הללו.