אחרי שגוגל הכריזה על ההשקה המתוכננת של Goole Project Glass בחודש שעבר, חברות רבות יינסו לחקות את המוצר ולספק חלק מתכונותיו. הראשונה לעשות זאת היא חברת אולימפוס, אשר הכריזה היום כי היא עובדת על אב טיפוס תחת קוד שם MEG4.0.

ה-Olympus MEG4.0 הוא מסך וירטואלי המוצג בעין הימנית של המשתמש. המסך ברזולוציה QVGA 320×240 מאפשר להתחבר אל הסמארטפון בתקשורת אלחוטית Bluetooth ולהציג את תצוגת המכשיר על גבי משקפיים כמסך וירטואלי. המכשיר עוצב בדומה ל-Google Glass, אולם הוא אינו כולל את המשקפיים אלא מתלבש כאביזר נוסף על כל מסגרת משקפיים אחרות. אין בו כל עיבוד והוא לא מסוגל להציג מידע בזמן אמת, והיכולת היחידה שלו היא לשמש כמסך אלחוטי במקום להתבונן בסמארטפון. על גביו הוא נושא סוללה המספקת עד 8 שעות עבודה וכן חיישנים שיוכלו לומר לאפליקציה האם המשתמש בתנועה.

השוני מול Google Glass גדול, ובעוד בגוגל מעוניינים שהמוצר שלהם יהיה אקטיבי אשר יוכל לספק נתונים, לפעול עצמאית ולהזרים נתונים מרשת, ה-MEG4.0 יוכל רק להעביר לנו את המסך, ואפילו לא לצלם. עד שהוא יושק מתישהו במהלך השנה, אנו צופים כי נראה עוד לא מעט רעיונות בכיוון מיצרנים שונים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.