הפרוייקט השאפתני “מחשב לכל ילד” (OLPC) המנסה להביא את בשורת הטכנולוגיה למדינות מתפתחות כבר מסתכל קדימה אל הדור הבא של המחשבים. הארגון חשף את מחשב XO-3, טאבלט קטן עם מסך מגע מלא אשר יריץ מערכת הפעלה בסיסית במחיר יעד של $100 ויגיע (בשאיפה) ב-2012.

הגרסה הראשונה של המחשב, ה-XO 1 עברה תהפוכות לא קטנות כאשר הפרוייקט שהיה מיועד להימכר במחיר דומה ($100) נמכר לבסוף פי 2 מהמחיר המתוכנן ולמרות שאינטל זנחה את הפרוייקט הארגון הצליח לחלק 1.4 מיליון יחידות. לפני שה-XO 3 יראה אור, החברה תכננה את XO 2 שלא יצא לפועל מסיבות לא ברורות. כיום מתמקדת החברה בגרסאות שיחשפו ממש בקרוב – ה-XO 1.5 אשר דומה למחשב המוכר כיום אך עם מעבד VIA (במקום AMD) וירוץ פי שנים יותר מהר מהדור הנוכחי, וה-XO 1.75 אשר יכלול מסך מגע 8.9 אינצ’ מבוסס מעבד ARM ויגיע אלינו בתחילת 2011 במחיר $150.

סלחו לנו על כך שאנחנו ספקנים, אך לאור היסטורית הדחיות הרבות בפרוייקט לא היינו מצפים לראות את XO-3 כל כך מהר ובמחיר כזה זול. (מקור)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.