מסכי ה-OLED, שכבר הפכו לנפוצים מאוד בטלפונים חכמים ועתה צוברים פופולאריות בתחום הטלוויזיות, יגיעו בשנה הבאה גם לתחום שנמצא בין שני הגדלים האלה – מסכי מחשב, כך לפי דיווח של אתר OLED-info.

מסכי ה-OLED הראשונים למחשבים בידי JOLED – קיצור של Japan OLED. זהו מיזם משותף של החברות היפניות סוני (Sony) ופנסוניק (Panasonic) לייצור מסכי OLED שהוקם ב-2015. בתערוכת Finetech Japan שנערכה החודש במרכז הכנסים בעיר צ'יבה הסמוכה לטוקיו הציגה החברה כמה מסכי מחשב בטכנולוגיית OLED.

מסך המחשב הראשון שאמור לצאת לשוק הוא ProArt PQ22UC של אסוס (Asus) הטייוואנית, שהוכרז כלפני כמעט שנה ויתבסס על פאנל JOLED בגודל 21.6 אינץ' ברזולוציית 4K, כמו גם מסך FHD באותו גודל המיועד לתעשייה הרפואית. עבור מסכים גדולים יותר הציגה JOLED פאנל בגודל 27 אינץ' ברזולוציית 4K, שלטענת החברה לא מיועד לשמש כמסך מחשב, אלא דווקא יישומי בית חכם. מסך אחר שהציגה החברה מיועד לגיימינג, אך הוא מגיע בגודל 21.6 אינץ' וברזולוציית FHD בלבד.

עד כה שלטו מסכי ה-OLED בעיקר בתחום הסלולר, שם הם משולבים כבר שנים בטלפונים של סמסונג (Samsung) ויצרניות נוספות שרובן רוכשות את הפאנלים מסמסונג. בתחום טלוויזיות ה-OLED שולטת המתחרה LG, שמלבד טלוויזיות תחת המותג שלה מייצרת גם את הפאנל לטלוויזיות ה-OLED של סוני.

בשלוש השנים האחרונות הכריזו דל (Dell) ואסוס כי הן עובדות על מסכי מחשב בטכנולוגיית OLED, אך רק דל התחילה לשווק אחד כזה בפועל במחיר של 5,000 דולר ובמספר קטן מאוד של יחידות. סוני התחילה גם היא למכור מסכי OLED בגדלים שבין 7 ל-30 אינץ' אך הם אינם מיועדים למחשבים בפרט או לצרכנים פרטיים בכלל, אלא לאולפנים. המסך של אסוס, כאמור, הוכרז לפני כמעט שנה ועדיין לא התחיל להימכר בפועל.

קרא עוד:  מעבדי Ryzen Threadripper דור 3: עד 32 ליבות ושיפור ניכר בביצועים

עתה זה אמור להשתנות עם התגברות הייצור במפעלים החדשים של JOLED.