בעלי קונסולות במשפחת ה-Xbox One יכולים עתה להפעיל עליהן כותרים של קונסולת ה-Xbox המקורית שהושקה ב-2001, זאת בזכות יכולת התאימות לאחור עליה הכריזה מיקרוסופט מוקדם יותר השנה.

רשימת המשחקים המלאה עלתה לבלוג הרשמי של קונסולת ה-Xbox ותומכת כעת ב-13 כותרים. ברשימה ניתן למצוא לא מעט להיטי עבר כמו: Bloodrayne, Star Wars: Knight Of The Old Republic, Ninja Gaiden Black, Prince Of Persia: The Sands Of Times. וכמובן את הכותר Crimson Skies שהדגים את יכולת התאימות לאחור באירוע שקיימה החברה בתערוכת E3 מוקדם יותר השנה. כרגע מדובר ברשימה מצומצמת יחסית, אך בחברה מבטיחים כי כותרים נוספים יתווספו לקראת אביב 2018.

יכולת התאימות לאחור מטיבה עם הצרכנים, שכן אלה יכולים לשחק בכותרים מתוך האוסף הקיים ללא תשלום נוסף. שכל מה שנדרש מאלו שבידיהם עדין מצוי הדיסק המקורי של המשחק, זה להכניסו אל כונן הבלו-ריי של קונסולת ה-Xbox One ולעקוב אחר ההוראות משתמשים ללא עותק מקורי יכולו לרכוש ולהוריד את המשחקים מהחנות המקוונת.

משחקי נוסטלגיים יזכו לשיפורים גרפיים

הכותרים המקוריים לא יופעלו כפי שהם פעלו על קונסולת ה-Xbox הראשונה, שכן מדובר בחומרה בת כמעט שני עשורים. בעוד על הקונסולה המקורית הם הוצגו באבחנה של 480p, בזכות כח העיבוד של קונסולת הדור הנוכחי על גבי קונסולות ה-Xbox One הם יוצגו באבחנה של 960p ובאבחנה של 1920p על גבי קונסולת ה-Xbox One X המצויידת בחומרה משודרגת.

קרא עוד:  מיקרוסופט: כל משחקי Xbox Series X יעבדו גם על Xbox One

וידאו: אז והיום – משחקי Xbox המקורי מול הגרסה המשודרגת