הנה משהו שלא תמצאו כיום ברשימת היישומים שמגיעים מותקנים ב-iPad של אפל (Apple) וגם לא בחיפוש בחנות היישומים שלה: יישום גישה רשמי לפייסבוק (Facebook) שמותאם למסך המגע הגדול בשיעור 9.7 אינץ'. לא שיש איזושהי מניעה לגשת לאתר באופן ישיר, כמו בכל מחשב, באמצעות הדפדפן שבנוי ב-iPad, אבל זה לא אותו דבר, כמו שיודע היטב כל משתמש iPhone ממוצע, כי אין התאמה מלאה באתר לשימוש במגע כאמצעי שליטה.

למעשה, למרות שאחד היישומים הראשונים שהיו זמינים בחנות היישומים של אפל עבור ה-iPhone וה-iPod Touch היה יישום רשמי שמותאם לגישה לפייסבוק, ולמרות שכיום כ-250 מליון מבין הגולשים בפייסבוק (מתוך כ-700 מליון) עושים זאת דרך יישום מובייל כזה או אחר, משתמשי iPad (כמה עשרות מיליונים) יכולים לעשות זאת רק בגלישה באתר, וזה לא כל כך נוח (או באמצעות יישום צד שלישי).

אבל הציפייה כנראה מתקרבת לקיצה. אתר האינטרנט של הניו-יורק טיימס טוען, על פי גורמים "מקורבים", שיישום פייסבוק רשמי שמותאם באופן מלא ל-iPad נמצא במרחק של מספר שבועות בודדים מהופעתו הראשונה בחנות היישומים של אפל.

לפי אותם אנשים, מאחורי הקלעים היישום נמצא בפיתוח כבר מזה כשנה, מאז שה-iPad הגיע לשווקים, וכנראה שמרק צוקרברג היה מעורב באופן ישיר בפיתוח. כמו במקרה של ה-iPhone יוכלו משתמשי iPad לצלם תמונות ולהעלות אותן לדף שלהם בפייסבוק ישירות.