מיקרוסופט (Microsoft) השיקה גרסה חדשה של Office Mobile המיועדת לשימוש ב-Windows Phone 7, מערכת ההפעלה החדשה שלה המיועדת להטמעה בטלפונים חכמים. מדובר בעדכון גרסה של ערכת התוכנות המשרדיות שתואמת ל-Office 2010, ערכת התוכנות של החברה המיועדת לשימוש במחשבים שולחנים וניידים, והיא כוללת רק חלק מהתוכנות שכלולות בגרסה המלאה של ערכת התוכנות.

התוכנות שכלולות בערכה הן Word, Excel, PowerPoint, OneNote ו-SharePoint Workspace, ומבחינת מיקרוסופט מדובר בסגירת עוד נקודה עבור משתמשים שרוצים לעבוד רחוק מהמשרד עם הטלפון שלהם. כל הגרסאות הכלולות בערכת ה-Office Mobile מאפשרות, מעבר לצפייה במסמכים, גם לבצע עריכה מלאה, ועם SharePoint WorkSpace ניתן לעבוד עם ספריות מסמכים ואתרים הכלולים בתוכנה הארגונית SharPoint, כולל יכולת עיבוד נתונים בצורה מקוונת וגם בהורדה לטלפון עצמו, וכולל היכולת לשלוח הודעות לנוגעים בדבר על שינוי מסמכים, יחד עם קישור שמחבר ישירות אל המסמכים שעברו שינוי.

ערכת התוכנות החדשה מאפשרת גם גישה ישירה לשירותי Windows Live, שהחשוב בהם הוא הגישה לשירות הענן הכלול בהם, הלא הוא SkyDrive. כל מי שרשום לשירות, וכל מי שמקבל הרשאה מתאימה, יכול להשתמש על ידי ב-SkyDrive כדי לשמור את המסמכים מ-Windows Mobile כך שהם יהיו נגישים לעריכה באמצעות דרך כל דפדפן או באמצעות הגרסאות השונות של Office, כולל הגרסה הוובית החינמית.

מיקרוסופט טרם מסרה האם משתמשי Windows Phone 7 כולם יוכלו להוריד את הגרסה החדשה של Windows Mobile וכן לא מסרה פרטים לגבי עלויות, אם בכלל.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.