כחודשיים לאחר שהשיקה מערכת הפעלה חדשה, מתכננת מיקרוסופט (Microsoft) להשיק את הגרסה הבאה של ערכת התוכנות המשרדיות Office הפופולרית שלה, שתקרא Office 2016. הגירסה כבר הושקה בחודש יולי האחרון למשתמשי המקניטוש, ולכן מעריכים גורמים כי לא יעבור זמן רב לפני שגם משתמשי Windows יזכו ליהנות מהגרסה הסופית. למעשה, התאריך שכולם מהמרים עליו הוא ה-22 בספטמבר, לפחות עבור משתמשים פרטיים.

ערכת התוכנות החדשה מכילה שיפורים ושינויים מועטים בלבד לעומת Office 365, ביניהם אפשר למנות ערכות נושא צבעוניות, שיפור במנגנוני החיפוש והוספת הקבצים, ביצועי דואר אלקטרוני טובים יותר ב-Outlook ושילוב קל יותר של תמונות במסמכי Word ו-Excel. אחד המאפיינים החדשים המשמעותיים ביותר היא האפשרות של מספר משתמשים לערוך בו זמנית מסמכי Word, בדומה למה שניתן לבצע כעת בגירסאות הרשת של התוכנה, מה שעסקים רבים ודאי ימצאו מועיל במיוחד.

מיקרוסופט לא אישרה רשמית את התאריך, אבל מקורות טוענים כי עובדי החברה כבר בוחנים בימים אלה מהדורות סופיות של הערכה לקראת שחרורה הרשמי. אם גם אתם רוצים לעשות את זה, אגב – אפשר להוריד אותה מכאן, אבל קחו בחשבון שתצטרכו להסיר את הגירסה הקיימת במחשב שלכם.