השמועות על גרסת אופיס למכשירים הניידים מלוות אותנו מזה תקופה. למרות שמיקרוסופט הכחישה את הדברים, תמיד הייתה תחושה (וגם הוכחה) כי זה בכל זאת הדברים אמיתיים, והנה עכשיו גם אנחנו מקבלים הודעה רשמית מפי מנהל מוצר של מיקרוסופט אשר הודיע באירוע עיתונאים בצ’כיה על השקה העתידית הצפויה למערכת ה-Office 2013 בגרסה הניידת. ההשקה צפויה להיערך בחודש מרץ בשנה הבאה, והיא תגיע למערכת האנדרואיד, ה-iOS ואף לסימביאן. עוד נאמר כי הגרסה העסקית ל-Office 2013 תגיע בחודש דצמבר השנה, ואילו ללקוחות תושק הגרסה בחודש פברואר 2013.

ואולם למרות ההודעה מפי מקור במיקרוסופט, החברה לא אישרה את הדברים אבל גם לא הכחישה. בהודעה שהוציא בכיר החברה פרנק שאוו נאמר כי “המידע שנמסר על ידי הסניף הצ’כי הוא לא מדויק. אין לנו דבר עוד לשתף בזמן זה”. גם דובר החברה בארה”ב לא הכחיש או אישר את שאופיס 2013 לנייד תושק שנה הבאה, ואמר כי מיקרוסופט עדיין לא הכריזה על כך רשמית. הוא כן ציין כי המערכת תפעל על כלל הפלטפורמות, כולל אנדרואיד ו-iOS, כך שקיבלנו אישור חצי רשמי.

בין אם תגיע גרסה לניידים או לא (אנחנו מהמרים שכן), מיקרוסופט כבר מתכוננת להשקת האופיס 2013 וכן תשתלב עם גרסת הרשת אופיס 365, ותושק בסוף השנה הנוכחית או בתחילת שנה הבאה, ומציגה מראה רענן בממשק חדש, התממשקות לרשתות החברתיות ועבודה בענן.