לפני יומיים בישרנו לכם על תחילת ההזמנות המוקדמות עבור ה-Oculus Rift, משקפי מציאות-מדומה המיועדים למחשב האישי. היום חושפת החברה את התאריך שבו יחלו להישלח המשקפיים למזמינים, כמו גם את מחירם המלא.

החל מה-28 במרץ, כל מי שהזמין את המשקפיים יחל לקבל הודעות על משלוח צפוי ב-20 מדינות ברחבי העולם (ישראל, כמובן, לא ביניהן). בנוסף מבטיחה החברה כי החל מחודש אפריל ניתן יהיה להשיג את המשקפיים בחנויות נבחרות. המחיר שנקבע – 599 דולר.

אוקולוס מבטיחה שאלו שיבצעו הזמנה מוקדמת ל-Oculus Rift יקבלו בנוסף לערכה הבסיסית הכוללת את משקפי המציאות המדומה (שכוללים מיקרופון וחיישנים מובנים), גם בקר שליטה של Xbox הניתן לחיבור למחשב האישי, שלט Oculus שמאפשר לשוטט בחנות הווירטואלית ולצפות בסרטוני 360 מעלות, ואת המשחקים Lucky's Tale ו-Eve Valkyrie במתנה. אוקולוס מבטיחה כי במהלך שנת 2016 היא תשיק יותר מ-20 משחקי מציאות מדומה, בהם Rockband VR של Harmonix, Edge of Nowhere של Insomniac, ו-The Climb של Crytek.

החברה אף מציינת את דרישות החומרה כדי שהמחשב האישי שלכם יוכל לעבוד עם המשקפיים (ניתן לבדוק אותן גם באמצעות הכלי הזה):
מעבד – אינטל i5-4590 או מתקדם יותר
כרטיס מסך – NVIDIA GTX 970 או AMD R9 290 ומעלה
זיכרון – 8 ג'יגה-בייט של RAM
יציאות: HDMI 1.3
כניסות: 3 מחברי USB 3.0 פלוס מחבר USB 2.0
מערכת הפעלה: Windows 7 SP1 64 bit ומעלה

אם המחשב שלכם לא עומד בדרישות המינימליות, אוקולוס מציעה לכם לרכוש חבילה של מחשב מותאם פלוס המשקפיים ב-1500 דולר, החל מחודש פברואר הקרוב.