באירוע המפתחים השנתי של פייסבוק (Facebook) שנערך אמש, הושקו ה-Oculus Go, משקפי מציאות מדומה עצמאיות המסוגלים לעבוד ללא חיבור למחשב או לטלפון החכם. בהתאם להבטחות, המשקפיים הושקו עם תג מחיר אטרקטיבי במיוחד המתחיל מ-199 דולר.

בפייסבוק רוצים להביא את המציאות המדומה להמונים ולהוריד חסמי כניסה כמו מחיר או הסרבול של טכנולוגיה. משקפי Oculus Go מהווים את הסנונית הראשונה במאמץ זה כאשר תג המחיר התחרותי בא לידי ביטוי במפרט – שכן ה-Oculus Go מצויידים במסך מסוג LCD בעל אבחנה כוללת של 2560×1440 או 1280×1440 פיקסלים לכל עין עם קצבי רענון של 60 או 72 הרץ. כמו-כן המשקפיים מונעים על ידי מערכת על שבב תוצרת קוואלקום (Quallcom) מדגם Snapdragon 821 ומצויידים ברמקולים מובנים וגם כניסת אוזניות בתצורת 3.5 מ"מ.

השליטה בסביבת המציאות המדומה של Oculus Go הוא באמצעות בקר הכלול בערכה, המשלב כפתור חזרה, כפתור בית, הדק ומשטח החלקה (Trackpad) אשר משמש גם ככפתור נוסף.

למרות שבפייסבוק עשו שימוש בפאנל מסוג LCD, המגיע לרוב עם קצב רענון נמוך יותר בהשוואה ל-OLED ובמערכת על שבב שהייתה בשימוש במכשירי טלפון משנת 2016, בחברה מבטיחים כי ה-Oculus Go יספק חווית מציאות מדומה ללא השהיות.

הורדת חסמי הכניסה והשימוש במשקפיים באים גם בבחירת החומרים. כשבחברה בחרו להשתמש בחומרים אשר בדרך כלל מוצאים בבגדי ספורט, כמו בד מחורר ונושם או רצועות מבד נמתח (וולקרו), זאת על מנת לאפשר זמן שימוש ממושך מבלי להזיע יתר על המידה.

קרא עוד:  דלף: Galaxy Watch Active2 בתמונות ראשונות

כאמור משקפי ה-Oculus Go עצמאיים לגמרי, ואומנם הפעילות השוטפת אינה דורשת חיבור למחשב או הכנסה של הטלפון, אך זה האחרון כן נדרש בעת ההתקנה הראשונית. השימוש מתבצע דרך האפליקציה לטלפון לצורך חיבור לרשת המקומית. כמו גם האפליקציה מאפשרת גם לנהל את ספריית היישומים המותקנים על הזיכרון הפנימי של המשקפיים, המגיע בשני נפחים: 32 או 64 ג'יגה-בייט במחיר של 199 או 249 דולר, בהתאמה.

נחטף כמו לחניות חמות

משקפי Oculus Go הוכרז לראשונה באוקטובר אשתקד על ידי מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג (Mark Zuckerberg), אשר הכריז כי מטרת החברה היא לחבר מליארד משתמשים לעולם המציאות המדומה. תג המחיר הזול של ה-Oculus Go הוא בהחלט אמצעי יעיל להשיג מטרה זו שכן שעות לאחר ההשקה אזל המשקף מהמלאי הנוכחי של אמזון בארה"ב.