ארבע שנים של ציפייה שהחלו עם מיזם מימון המונים מוצלח במיוחד, מגיעות סופסוף לסיומן כשבשבוע הבא ישלחו היחידות הראשונות של האוקולוס ריפט (Oculus Rift) לידי הלקוחות. על-מנת לחגוג את המאורע פאלמר לאקי, היזם מאחורי משקפי המציאות המדומה אשר מיועדות למחשב האישי, החליט למסור בכבודו ובעצמו את היחידה הראשונה שהוזמנה מראש.

אירוע השקה של מוצר חדש יכול להיות מלחיץ ותובעני, אך למרות הכל לאקי המתגורר בקליפורניה, החליט 'לעזוב הכל' ולהרחיק לכת עד אלסקה. "ארור אהיה אם איזה שליח אקראי יקבל את הסיפוק של אספקת הריפט הראשונות" הוא אמר כשהוא יוצא לדרכו למסור את משקפי הריפט אותן רכש רוס מרטין, גיימר ומפתח חובב בעצמו. בחברה הודיעו למרטין כי הוא יקבל את היחידה שלו מוקדם ביום שבת אך רק כשהתקשרו אליו לטלפון "על-מנת לוודא פרטים נוספים" נודע לו כי לאקי ימסור לו את היחידה באופן אישי.

Personally delivering the first Rift to Alaska!

Posted by Palmer Freeman Luckey on Saturday, March 26, 2016

לאקי אף הגדיל לעשות ובפייסבוק הוא שידור בווידאו-חי את תהליך המסירה והפגישה הקצרה עם מרטין שבמהלכה הם פתחו והציגו יחדיו את תחולת הקופסא שהייתה חתומה על-ידי לאקי והצוות.

משקפי האוקולוס ריפט, החלו את דרכם ב-2012 כמיזם באתר מימון-המונים, קיקסטארטר (Kickstarter), כשהמיזם גייס כמעט 2.5 מליון דולר. ב-2014 נרכשה חברת Oculus VR על-ידי פייסבוק (Facebook) בסכום של 2 מליארד דולר. בינואר 2016 החברה איפשרה לבצע הזמנה מוקדמת למשקפיים וב-28 במרץ יקבלו הלקוחות הראשונים את משקפי המציאות המדומה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.