חברת מציאות המדומה של פייסבוק (Facebook), הלו היא אוקולוס (Oculus), חשפה משקפי מציאות מדומה עצמאיים הנקראים Oculus Quest.

משקפי המציאות המדומה החדשים יתחברו לרשת באופן אלחוטי להורדה והעלאה של תכנים, אך מעבר לכך יהיו למעשה עצמאיים לחלוטין, תוך שהם מספקים 'שש דרגות של חופש' – או במילים אחרות, פעולה חלקה במרחב. החברה אומרת כי עם משקפי Quest יוכל המשתמש לצעוד בסביבה רחבה יותר, ולהיות הרבה פחות מוגבל בהשוואה לדגם ה-Go.

מדובר בדגם מוזל יותר לדגם ה-Oculus Go של החברה שהושקו מוקדם יותר השנה ואלה מציעות משלבות יכולות עיבוד מתקדמות המסוגלות וחזקות מספיק בכדי להציע תצוגת תלת-ממד חלקה ונקייה למשחקים.

Oculus Quest יכללו תצוגה ברזולוציה של 1,640×1,440 פיקסלים לכל עין, הנחשב לאיכותי מספיק ובנוסף יכילו המשקפיים גם רמקולים מובנים, שלדברי החברה תוכננו מחדש ומספקים חווית סאונד טובה. הבקרים מעוצבים באופן מעט שונה מדגם ה-Rift של החברה, שלדבריה נוחים יותר לשימוש.

יחד עם הערכה יקבלו הרוכשים שני בקרי שליטה בסגנון של Oculus Touch ובפייסבוק מבטיחים שעם ההשקה יהיו לפחות 50 כותרים שמוכנים לשימוש עם הערכה החדשה, כולל משחק ההרפתקאות The Climb, משחק הפאזל Moss וכן Vader Immortal שיספק למשתמש חוויה קולנועית שתאפשר להיכנס ליקום של מלחמת הכוכבים ולהשתתף בעלילה שגיבורה הוא דארת' ויידר.

מחיר ה-Oculus Quest יעמוד על 399 דולרים והם יושקו בתחילת שנה הבאה.

קרא עוד:  קורסייר מציגה את T3 Rush - כסא גיימרים שסופג את ההשראה מהספורט המוטורי