בסוף השנה שעברה הודיעה מיקרוסופט באופן רשמי כי לא תוסיף לפתח ולעדכן את מערכת ההפעלה Windows Phone המיועדת למכשירי טלפון חכמים, וכעת מגיע גל הנטישות. בעוד שהמכשירים הללו מעולם לא זכו להצלחה נרחבת בקרב משתמשים פרטיים, הצליחה מיקרוסופט למכור אותם ללקוחות עסקיים או מוסדיים, ואחד הגדולים שבהם היה מערך המשטרה של העיר ניו-יורק שרכש לא פחות מ-36,000 מכשירי Windows Phone.

אולם כעת נאלצת המשטרה להחליף את כל המכשירים הללו, מאחר וכאמור מערכת ההפעלה שלהם לא תזכה לעדכונים נוספים. המכשיר אליו שוטרי העיר ניו-יורק יעברו הוא האייפון 7 (iPhone 7) של אפל (Apple), אומנם לא הטלפון המתקדם ביותר של החברה, אך בוודאי מכשיר עדכני יותר ממכשירי ה-Nokia Lumia שאותם יחליף.

בנוסף, מובטחים לו כמובן עדכוני תוכנה למשך השנים הקרובות. קצב ההחלפה עומד על כ-600 מכשירים ביום, כך שבעוד מספר חודשים צפויה המשטרה להשלים את המעבר. השוטרים יכולים לבחור בין מכשיר iPhone 7 הרגיל ודגם הפלוס, לפי העדפתם האישית.

הטלפונים החכמים משתמשים את שוטרי העיר ניו-יורק לצורך משלוח דוחות על מקרי אלימות או תאונות. הם גם מספקים התראה מידית על אירועים, ובאמצעות ה-GPS המובנה במכשיר מאפשרים למוקד המשטרה להקפיץ את היחידות הקרובות ביותר לאזור.