משתמשי iPad בארצות הברית שרוצים לגלוש באמצעות הדפדפן המובנה בטאבלט שלהם, הלא הוא הספארי (Safari) של אפל (Apple) עצמה, לאתר האינטרנט הרשמי של העיתון הפופולארי New York Post יקבלו הודעה שהם מנסים לבצע משהו שאי אפשר לעשות אותו.

מתברר שלפני זמן לא רב השיק העיתון אפליקציה לחנות היישומים של אפל, שעולה כסף למי שמוריד אותה לצורך השימוש השותף. כדי לקדם את ההורדות של היישום, החליטו קברניטי העיתון פשוט לחסום את הגישה לאתר לכל מי שמשתמש ב-iPad. היישום אמנם עולה רק 1.99 דולרים, אבל כדי לקרוא את החומרים מהאתר צריך לשלם דמי מנוי, החל מ-6.999 דולרים לחודש ועד 74.99 דולרים לשנה. מי שמוריד את היישום לטאבלט שלו מקבל בעלות הראשונית 30 ימי גלישה לאתר.

NYP-in-Safari

מה אתם הייתם עושים אם הייתם צריכים להתמודד עם דילמה כזו? האם הייתם מורידים את האפליקציה ומשלמים או שהייתם מוותרים על האתר?

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.