כרטיס גראפי NVIDIA Titan X GPU

נראה הכי אנוידיה (Nvida) לא מפסיקה למתוח את קו מוצרי הכרטיסים הגראפיים שלה (GPU) המבוססים על ליבת Pascal החדשה. מי שטעה לחשוב כי דגם GTX 1080 Ti הוא הטוב ביותר שיש, הגיעה החברה והציגה את הליין שנחשב לייקר ביותר שלה וזהו Titan Xp.

עם לא פחות מ-3,840 ליבות CUDA, זיכרון 12 ג'יגה-בייט GDDR5X ומהירות שעון של 1,584 מגה-הרץ, כרטיס ה-TitanXp הוא החזק ביותר כיום. רוחב הפס של הזיכרון הוא 547.7 ג'יגה-בייט בשנייה, הנחשב לגדילה משמעותית בהשוואה ל-480 ג'יגה-בייט בשנייה של Titan X הקודם.

בזמן שמשתמשי ה-PC וודאי שמחים לשמוע על השדרוג, גם בעלי מחשבי מקינטוש יוכלו לראשונה ליהנות גם הם מביצועים גבוהים. אנוידיה הכריזה כי Titan Xp יתמוך באופן מלא ב-MacOS במחשבי Mac Pro בעלי חריץ פנוי של PCIe.

ההבדלים בין Titan Xp ל-GTX 1080 Ti אינם רבים, וכי ההפרשים בביצועים יכול להוות כ-10% שיפור בלבד, זאת בהתאם להערכות ראשוניות בשוק. מצד שני ההפרש במחיר הוא גדול, כאשר Titan Xp יוצע ב-1,200 דולר, זאת לעומת 700 דולר של 1080 Ti.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.