הגרסה הבאה של מעבד הטגרה (Tegra) של Nvidia אמורה להגיע לשוק ברבעון הראשון 2013. כך עולה ממפת דרכים שפורסמה על ידי האתר הסיני VR-Zone. המעבד, שטאבלטים וחכמופונים המבוססים על גרסה 3 שלו רק מתחילים להופיע בשוק (אם טרם קראתם, זה הזמן לבחון את הסקירה על ה-Transformer Prime של אסוס באתר שלנו), נחשב כבר היום לאחד המובילים, אם לא המוביל, בשוק הזה, והגרסה הבאה שלו כמובן מעוררת עניין וציפייה רבה.

אם טבלת הדרכים שפורסמה על ידי האתר נכונה, השינוי העיקרי במעבד החדש בסדרה יהיה בליבה שלו: הוא יהיה מבוסס על ה-Cortex-A15 במקום על ה-Cortex-A9, טכנולוגיית ה-ARM שעליה מבוסס הטגרה 3. השינוי הזה אמור להוביל את הדור הרביעי של המעבד למהירויות גבוהות עוד יותר: 1.8 ג'יגה-הרץ בגרסה הראשונה שתושק ב-2013, ה-T40, ועד 2.0 ג'יגה-הרץ בגרסה שתושק ברבעון השלישי של 2013, ה-T43.

שתי גרסאות אלו הן גרסאות הפרמיום של הטגרה 4, וחוץ מהן מתכננת Nvidia לשחרר ברבעון השלישי של 2013 גם גרסה למיינסטרים של המעבד החדש שתנוע במהירות שנעה בין 1.2 ל-1.8 ג'יגה-הרץ. כל הגרסאות הללו מיועדות, לפי הטבלה, לטאבלטים המבוססים על מסך 10 אינץ', ומעבר לכך לא אמור להיות שינוי משמעותי בטכנולוגיה של המעבדים – מבנה ה-4+1 של הליבות יישמר, כלומר, הם יכילו כמו הטגרה 3 גם מעבד איטי יותר למשימות שדורשות ביצועים פחותים, כשהמטרה היא שמירה על אנרגיה כמובן, ואספקת זמן עבודה ממושך יותר.

קרא עוד:  נינטנדו תשדרג את קונסולת ה-Switch עם חומרה חדשה

גרסה רביעית של המעבד, SP3X, מיועדת לטאבלטים קטנים יותר עם מסך 7 אינץ', והיא תהיה מבוססת על Cortex-A9 מהיר יותר שמסוגל להגיע ל-2 ג'יגה-הרץ.

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot.co.il

מפת הדרכים של הטגרה 4

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.