מעבדי ה-Tegra של Nvidia מספקים לנו ולחברה תעסוקה רבה. כאשר כשכולנו מסתכלים לעבר הדור הבא, ה-Kal-El (או Tegra 3), מתפרסמת ברשת מפת הדרכים של החברה המציגה את התכנון העתידי של מעבדי הסדרה.

המעניין במפת הדרכים, פרט לעובדה שהדור הבא-הבא (Waynet) יגיע בסוף 2012, הוא שצץ שם לפתע הלוגו של מערכת ה-Windows וה-Windows Phone בפרט, כך שלפי התכנון החברה תשיק מעבדים המותאמים למערכות של מיקרוסופט בשם קוד Grey. מה שזה אומר קודם כל הוא שמכשירי WP מעניינים מאוד את Nvidia והיא רואה שעם כניסת נוקיה לתחום, פופולריות המכשירים תעלה והיא מעוניינת בדריסת רגל ראשונה.

דבר נוסף, הלוגו של Windows לא אומר דבר אחר מאשר ש-Nvidia רואה אפשרות להשיק מעבדים שיתמכו בפלטפורמת ה-x86 של מיקרוסופט, ומעבד ה-+Kal El או ה-Wayne שיחליפו במהלך השנה הבאה את Kal El הם המיועדים לכך. מעבד זה יש לציין כי הוא יהיה בעל 4 ליבות ומעבד גרפי חזק, כך שהוא בהחלט יכול להוות תחרות משמעותית למעבד ה-Atom המככב במחשבי הנטבוקים הפופולריים.

נחזור רגע למעבד ה-Grey, שם הדיווח אומר כי המעבד ייוצר בליטוגרפיית ייצור של 28nm, זעיר יותר ממעבד ה-Atom שמיוצרים ב-45nm, ויהיו מבוססים על רכיבי Qualcomm יחד עם מעבד גרפי מבית Nvidia.

זה נראה כי Nvidia מעוניינת ביותר מלפעול בשוק הנטבוקים והסמארטפונים מבוססי האנדרואיד, ופוזלת גם לכיוון הטאבלטים, הנטבוקים והסמארטפונים מבוססי Windows, שהמתחרות הגדולות שלה, הם לא פחות מאינטל ו-AMD. (מקור)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.