כשמונה חודשים לאחר ההשקה של גרסת ה-32 ביט של ה-Tegra K1 חושפת החברה בפוסט בבלוג הרשמי שלה פרטים נוספים על גרסת ה-64 ביט של המערכת על שבב העתידית שלה.

יש הרבה מבין השווה בין גרסת ה-32 ביט ל-64 ביט. כך, לדוגמה, מבחינת המעטפת שתי המערכות מצוידות באותן 192 ליבות גרפיות מבוססות קפלר (Kepler) שמספקות את העוצמה הגרפית. כמו כן, מספר הפינים של המערכת החדשה זהה לזה של המערכת הישנה כך שהחלפה ביניהן אמורה להתבצע בקלות, וכך גם הזמן לשוק של מערכות שיהיו מבוססות על המערכת החדשה יהיה קצר יותר.

ההבדל הוא שה-K1 בגרסת ה-32 ביט הוא מעבד Cortex A-15 בעל ארבע ליבות, בגרסת ה-64 ביט אלו שתי ליבות Denver, פרויקט של החברה עצמה שמבוסס על ליבות 64 ביט של ARM. מעבר לכך המערכת החדשה גם מהירה יותר, יכולה להגיע עד 2.5 ג'יגה-הרץ לעומת 2.3 ג'יגה-הרץ בקודמת, והיא מצוית בזיכרון מטמון גדול יותר.

Denver-Hot-Chips-Core

פרויקט Denver רוצה להשיג שתי מטרות: לספק את התפוקה הגבוהה ביותר שניתן להוציא ממעבד יחיד, וגם את הביצועים הטובים ביותר ממעבד כפול ליבה. כל אחת מהליבות של המעבד יכולה לבצע עד 7 מיקרו-פעולות בו זמנית לכל מחזור שעון. בגרסת ה-32 ביט הליבות יכלו לבצע עד 3 פעולות כאלה.

הפרויקט משתמש בתהליך חדשני שמכונה 'מיטוב קוד דינמי' (Dynamic Code Optimaztion). תהליך זה יודע לזהות תהליכי תוכנה שהשימוש בהם שכיח ולהפוך אותן לרוטינות מיקרו-קוד מכווננות היטב, ולאחסן אותן בזיכרון אחסון מיוחד בגודל 128 מגה-בייט, ולהריץ אותן כמיקרו-פעולות משם, כל עוד יש בהן צורך וכל עוד יש מספיק זיכרון פנוי.

קרא עוד:  נינטנדו תשדרג את קונסולת ה-Switch עם חומרה חדשה

לפוסט המלא, ולהסברים נוספים, לחצו כאן.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.