למרות חוסר ההצלחה של Tegra 4, בחברת Nvidia לא יושבים בשקט וממשיכים לפתח את הדור הבא של השבבים ולהתחרות בשוק. את ה-Tegra K1, השבב החדש שלה התומך ב-64 ביט שהוכרז בתחילת השנה הוא אחד המעניינים ביותר לאחרונה, וכבר שמענו כי מדובר במעבד חזק למדי, אבל מתברר כי הוא מצליח לשבור שיאים חדשים בהשוואה למתחרים.

במבחני ביצועים מעודכנים שהועלו לרשת ובוצעו ביישום Antutu, עומד ה–Tegra K1 למבחן מול Snapdragon בגרסאותיו השונות ו-Exyos 5420 של סמסונג. השבב בעל 2 הליבות מצליח להוציא ציון מרשים למדי של 43,617 נקודות, כאשר הוא מצליח לעקוף את שבב ה-Snapdragon 801 החדש ואף 805 שעדיין לא יצא. למעשה, הוא עוקף ב-10,000 את שבב ה-Snapdragon 800 הכה פופולרי הקיים במכשירי ה-G2, Z1 Ultra, Nexus 5 ואחרים.

אם בוחנים מולם את שבב ה-4 ליבות, לא נראה שיפור מרשים במיוחד אך אולי זה עוד מוקדם מידי לכך. עוד ניתן לראות כי Antutu חושפים למעשה כי המהירות המקסימלית של השבב הוא 3GHz, גם כן מדובר במהירות גבוהה מאוד ביחס ל-.2.5GHz שהיה ידוע עד כה.

מדובר בגרסת ה-64 ביט של השבב המבוסס על ארכיטקטורת ה-ARMv8 בשילוב של 192 ליבות גרפיות בארכיטקטורת הקפלר (Kepler). עוד ניתן לומר כי הבחינה רצה על מכשיר עם 2GB של זיכרון וברזולוציה של 1080p. בינתיים אין מידע על מי מהמכשירים הבאים יאמץ את השבב החדש. בתערוכה בברצלונה שהסתיימה בשבוע שעבר, צילמנו מכשיר אב-טיפוס המבוסס על השבב החדש.

וידאו: Nvidia מדגימה את K1 בתערוכת MWC 2014

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.