חברת Nvidia אמרה אמש כי היא תביא טכנולוגיה לשידור תכני וידאו באופן אלחוטי לשבבי ה-Tegra שלה, שיאפשר לסמארטפונים וטאבלטים המבוססים על מעבד זה לשדר בסטירמינג תמונה ווידאו ישירות למסכי טלוויזיה.

הטכנולוגיה תוטמע בשבבי ה-Tegra ומבוססת על סטנדרט בשם Miracst Wireless Display אשר הוכרז בסוף חודש מאי האחרון על ידי איגוד ה-WiFi- Alliance. הטכנולוגיה מסירה את התלות בחיבור כבל HDMI מההתקן הנייד לטלוויזיות HD, ובמקום זאת תנצל הטכנלוגיה את תקשורת ה-WiFi לשידור באיכות גבוה.

ב-Nvidia מתכננים כי הטכנולוגיה לא תשמש רק בצפייה בסרטים, אלא במיוחד לחובבי המשחקים: "אנחנו לא מדברים רק על Angry Birds אלא על משחקים באיכות גבוהה כמו משחקי ספורט ואקשן. תוכלו לקחת את המשחק הנייד לרמה הבאה על ידי חיבור המכשיר הנייד לבקר אלחוטי לחווית משחק אולטימטיבית", נאמר בבלוג של החברה.

הטכנולוגיה תדע לפעול עם מעבד ה-Tegra 3 זאת בשילוב שבב ה-WiFi הקיים בתוכו למכשירים מבוססי אנדרואיד, אולם זו תדרוש טלוויזיות התומכות ב-Miracast כדי שהכל יעבוד.

Nvidia היא לא היחידה להצטרף לסטנדרט החדש, ומלבדיה נמצא גם את Qualcomm ו-Texas Instruments אשר נחשבות ליצרניות מובילות גם הם בתחום שבבים לתעשיית המובייל. יש לציין כי אינטל מציעה טכנולוגיה דומה בשם Wi-Di, אשר מאפשרת חיבור וידאו אלחוטי בין מחשב לטלוויזיה וכן גם טכנולוגיית AirPlay של אפל המאפשרת להזרים וידאו ומוזיקה בין התקנים.

קרא עוד:  וואווי מפתחת טלפון עם חיישן טביעות אצבע מתחת למסך LCD

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.