תערוכת האלקטרוניקה הבידורית (Consumer Electronics Show) נפתחת במפץ כענקית השבבים נווידיה (NVIDIA) הכריזה בהפתעה מוחלטת על 'שילד' (Shield) קונסולה ניידת מבוססת אנדרואיד בעלת מסך מובנה.

נתח שוק בלתי מנוצל או מיותר?

מפתיע שהחברה הצליחה להשאיר את הקונסולה שזכתה לשם פרויקט שילד (ייתכן כי לא מדובר בשם הסופי של המוצר) תחת מעטה חשאיות ושפרטים אודותיו לא דלפו עד ההכרזה, נראה שענקית השבבים ערה להצלחה ולעניין לה זכו קונסולות מבוססות אנדרואיד כמו 'או-יה' (Ouya) וה'גיים-סטיק' (GameStick) או אביזרי שליטה למכשירים ניידים והיא מזהה כי נרקם שוק חדש ששחקן רציני וגדול טרם ניסה להיכנס אליו.

אם עד כה הסתמכה החברה על מכירת המעבדים שלה ליצרניות אחרות שירכיבו מוצרים הרי שזו הפעם הראשונה שהחברה מרכיבה קונסולה משלה – נראה כי זהו ניסיון נוסף להשיק קונסולה ניידת מבוססת אנדרואיד, לאחר שסוני ניסתה לפני שנתיים כשהשיקה את האקספריה פליי, אשר לא זכה להצלחה משמעותית. אך בניגוד לסוני נווידיה לא משיקה את המכשיר שלה כמכשיר טלפון עם יכולות משחק אלא רק כקונסולה ניידת עם האפשרות להזרים משחקים מהמחשב הביתי, כל עוד הוא מצוייד בכרטיס גרפי מסוג GeForce GTX 650 או חזק יותר, לצד הפעלת משחקי אנדרואיד מחנות ה'גוגל פליי' באופן עצמאי. בעתיד החברה תוסיף את האפשרות להזרים את התצוגה באופן אלחוטי אל מכשירי טלוויזיה תוכמים.

Assassin Creed 3 בהזרמה אל Shield

קרא עוד:  אופרה הכריזה על Opera GX, הדפדפן הראשון לגיימרים

הקונסולה נראית כמו בקר שליטה סטנדרטי הכולל 2 ג'וייסטיקים אנאלוגים, 4 כפתורי כיוון, 4 כפתורי שליטה, 2 כפתורי כתף אשר עליו מולבש מסך מגע בגודל 5-אינצ' ברזולוציה של 1,280×720. בנוסף, כוללת הקונסולה 2 רמקולים סטראופוניים, כניסת USB, כניסת זיכרון Micro-SD ויציאת HDMI.

שילד מבוססת על ארכיטקטורת 'טגרה 4' החדשה של החברה אשר כוללת 72 ליבות גרפיות ויכולת פיענוח ווידאו בקידוד H.264 באופן חומרתי כך שהקונסולה יכולה לספק עד 24 שעות זמן צפייה בווידאו באבחנה גבוהה או 24 שעות משחק. הקונסולה כרגע מריצה את אנדרואיד בגרסאת ג'לי בין והקונסולה צפוייה להגיע אל החנויות ברבעון השני של 2013, אם כי כרגע לא דובר על המחיר.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.