יצרנית המעבדים הגראפיים Nvidia הציגה בדור האחרון של כרטיסי המסך מתוצרתה מסדרות GTX 900 ו-GTX 10, תמיכה בחיבורי Displayport 1.3 ו-1.4 שהייתה אמורה להקל בחיבור למסכי 4K מתקדמים התומכים בטכנולוגיות כדוגמת HDR ו-G-Sync. אולם זמן קצר לאחר ההשקה החלו להתפרסם דיווחים על תקלות חמורות בעת שימוש בחיבור זה, החל משיבושים בתצוגה ועד תקיעה מוחלטת של המחשב בעת הפעלתו.

לזכותה של Nvidia יאמר כי החברה פעלה בזריזות על מנת לפתור את התקלה, ובשל חומרת הנושא בחרה שלא להמתין עד שהיצרניות עצמן יפיצו את העדכון ללקוחותיהן, אלא מציעה כעת להורדה כלי לעדכון ה-BIOS של הכרטיס המותאם לגבי כל הדגמים וכל היצרניות. הכלי בודק תחילה האם הכרטיס זקוק לעדכון שכזה על מנת לפעול כהלכה, ולאחר מכן מוחק באופן אוטומטי את התקני המערכת שהגיעו מהיצרן, ומחליף אותם בגרסה עדכנית שפותרת את התקלות הקשורות בחיבור דרך DisplayPort.

באשר לתכניותיה לעתיד, נראה כי Nvidia אינה ממהרת בינתיים להכריז על דור חדש של כרטיסי מסך, ולמעשה בחרה להתעלם מהנושא לחלוטין במהלך מסיבת העיתונאים שערכה בתערוכת האלקטרוניקה קומפיוטקס (Computex) השבוע. כאשר נשאל על כך באופן ישיר על ידי אחד העיתונאים, ענה מנכ״ל החברה ג׳ן-הסון הואנג (Jen-Hsun Huang) כי ארכיטקטורה חדשה לגמרי למעבדים גראפיים היא עדיין פיתוח רחוק ומוקדם לדבר עליו.