4.5 שנים עברו מאז נכנסה nVidia לתחום מזרימי המדיה, ועד היום הם מובילים כמעט בכל מבחן ביצועים, למרות שלא זכו לעדכון כבר קרוב לשלוש שנים. עם זאת, היום השיקה החברה דור חדש לסדרת מוצרי Shield TV – והפעם הם כוללים שני מכשירים שונים, במחירים נוחים יותר מבעבר.

מזרימי המדיה החדשים, Shield TV 2019 ו-Shield TV Pro 2019, מבוססים על שבב +Tegra X1, אחרי שני דורות רצופים של התבססות על מעבד ה-Tegra X1. לדברי החברה, לשבב החדש 256 ליבות גרפיות וביצועים גבוהים ב-25% מהשבב הקודם, שכאמור עדיין מוביל במבחני ביצועים בתחום.

Image result for shield tv

בנוסף, בדור השלישי של Shield TV תמיכה ביותר טכנולוגיות וידאו ואודיו, כמו Dolby Vision לצבעים מדויקים ו-Dolby Atmos לצליל היקפי עשיר, בנוסף לתמיכה בנגינת סרטי 4K עם HDR בקצב של 60 פריימים לשנייה ובכל הפורמטים העכשוויים. החברה טוענת גם שבזכות שילוב של בינה מלאכותית, Shield TV 2019 ו-Shield TV Pro 2019 החדשים מסוגלים לבצע שיפור של תוכן וידאו מ-HD (גם 720p וגם 1,080p) ל-4K, אם כי היכולת הזו מוגבלת לקצב של 30 פריימים לשנייה.

דגמי 2019 של Shield TV מריצים את גרסה 9.0 (פאי) של Android TV עם חנות האפליקציות של גוגל, הכוללת מעל 5,000 אפליקציות מותאמות לטלוויזיה, ובנוסף מציעה nVidia את שירות GeForce Now למשחקים, שנמצא כרגע בגרסת בטא. עם זאת, הדור השלישי של המזרימים לא נמכר כקונסולות ואינו מגיע עם בקרי משחק – אך תומך, בנוסף לבקרים סטנדרטיים למכשירי אנדרואיד, גם בבקרי קונסולות הפלייסטיישן והאקס-בוקס. המזרימים כוללים גם את המסייעת הקולית של גוגל (Google) כחלק ממערכת ההפעלה, וניתן להפעיל ולשלוט בהם גם באמצעות רמקול חכם של גוגל או של אמזון (Amazon).

קרא עוד:  סמסונג ו-LG עשויות להציג מסך חיצוני נייד שיוכל להתחבר לטלפונים

הדגם הבסיסי Shield TV 2019 קיבל עיצוב חדש דמוי גליל, וכולל מעבר לחיבור HDMI זיכרון עבודה בנפח 2 גיגה-בייט, אחסון פנימי בנפח 8 גיגה-בייט וחריץ microSD להרחבה, כמו גם חיבור חוטי ואלחוטי לרשת, ותקשורת בלוטות' 5. מחירו 149 דולר (כ-530 שקל).

דגם Shield TV Pro 2019 מגיע בעיצוב דומה לשני הדורות הקודמים, וכולל זיכרון עבודה בנפח 3 גיגה-בייט, אחסון פנימי בנפח 16 גיגה-בייט, חריץ microSD להרחבה, שני שקעי USB 3.0 לחיבור אביזרים חיצוניים עם תמיכה בכוננים קשיחים לשימוש כשרת מדיה ביתי באמצעות שירות Plex, קישוריות חוטית ואלחוטית לרשת ובלוטות' 5 ותמיכה ברכזת הבית החכם SmartThings מבית סמסונג (Samsung). מחירו 199 דולר (כ-700 שקל).

שני הדגמים, Shield TV 2019 ו-Shield TV Pro 2019, מגיעים עם שלט חדש, בעל תאורה אחורית לכפתורים, הנדלקת בעת הזזת השלט, תקשורת בלוטות' מול המזרים, אולטרא-אדום לשליטה על הטלוויזיה, כפתור ייעודי לנטפליקס, כפתור להפעלת שליטה קולית, מנגנון לאיתור השלט בעזרת לחיצה על כפתור או באפליקציה, וסוללות AAA סטנדרטיות במקום סוללות הכפתור הקשות יותר להחלפה.