דור הטאבלטים הנוכחי מתקרב לסוף חייו, כך אפשר להעריך על דברי מנכ”ל Nvidia ג'ן-הסון האונג שאומר כי מעבדי הדור הבא בעלי 4 ליבות, המוכרים בשם Tegra 3 או בשם קוד “Kal-El”, יושקו יחד עם טאבלטים עד סוף השנה הנוכחית.

מעבד ה-Tegra 3 יהיה מבוסס על ארבעה ליבות של Cortex A9 ומשולב ברכיב גראפי (GPU) בעל 12 ליבות, זאת לעומת 2 ליבות ב-Tegra 2 ו-8 ליבות של המעבד הגראפי. ב-Nvidia אומרים כי Tegra 3 יהיה מסוגל לספק ביצועים טובים יותר ממעבד הניידים Intel Core2Duo T7200 הפועל בתדר 2.0GHz. בנוסף לביצועים, המעבד החדש יצרוך פחות חשמל כך שיתחמם פחות.

Nvidia חולשת על 70 אחוזים ממחשבי הטאבלטים מבוססי האנדרואיד, שהם אחראים לסך של 30 אחוז בשוק הטאבלטים העולמי. בתחום הסמארטפונים, Nvidia נמצאת במקום יותר נמוך והיא מעריכה כי מעבדי 4 ליבות יגיעו לא לפני תחילת 2012, אולם התחרות הגדולה שלה עוד לפניה כאשר גם Qualcomm עם מותג Snapdragon וגם Texas Instruments בעלת מותג OMAP צפויים להכריז ולהשיק מכשירים בשנה הבאה.

צילום: CC BY-Nvidia flickr

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.