עם היציאה לדרך של CES 2018 הכריזה NVIDIA על הגדרת פורמט חדש למסכי מחשב לגיימרים. תכירו את 'תצוגת המשחקים בפורמט גדול' – BFGD, ר"ת של Big Format Gaming Display. מדובר בפורמט חדש שמשלב מסך בגודל 65 אינץ' ברזולוציית 4K – או 3440×1440 פיקסלים – שמשלב את כל הטכנולוגיה שיכולה החברה להציע לתחום, ומפותח עם חברות כמו HP, אייסר (Acer) ואסוס (Asus) שלפי NVIDIA ישיקו את מסכי ה-BFGD שלהן מאוחר יותר השנה.

מעבר לגודלו ולרזולוציה שלו מציע הפורמט עוד כמה וכמה תכונות מתקדמות: תמיכה בקצב רענון של 120 הרץ, תצוגת HDR עם בהירות שיא של 1,000 ניט, ותמיכה בטכנולגויית G-Sync של NVIDIA עצמה שמאפשרת תצוגה חלקה יותר עם התאמת קצב התצוגה לקצב שהמשחק דורש כדי למנוע עיוותים והשהיות.

עוד היבט בולט של המסך הזה הוא השילוב המובנה של NVIDIA Shield, המזרימדיה של החברה שמציע גישה ישירה לנטפליקס (Netflix), לשירות הוידאו של אמזון (Amazon) וליוטיוב (YouTube), והכל באיכות מרבית של 4K. כמו כן הוא מאפשר להתקין ולהריץ אפליקציות ומשחקים של אנדרואיד ומציע כמובן תמיכה בשירות המשחקים של החברה, NVIDIA GameStream.

הפאנל עצמו פותח בשיתוף פעולה AU Optronics במטרה להבטיח שהתצוגה הענקית הזו גם תספק זמן תגובה מהיר במיוחד.

עדיין לא ברור מתי יגיעו מסכי ה-BFGD הראשונים לשוק, וכן מה יהיה מחירם.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.