השמועות הרבות בחודשים האחרונים על כך שחברת Nvidia נכנסת לשוק הטאבלטים התבררו כנכונות, והיום החברה מכריזה רשמית על Tegra Note, הטאבלט הראשון של החברה.

Nvidia לא רוצה להיות עם עוד טאבלט נוסף בשוק, ואחרי שהייתה חלק ממהפכת הנקסוס 7 הראשון של גוגל המבוסס על שבב ה-Tegra 3, היא מביאה את ה-Tegr Note כטאבלט 7 אינצ’ איכותי במחיר תחרותי של $199 בלבד.

באופן לא מפתיע ואולי מתבקש, הטאבלט החדש מבוסס על שבב ה-Tegra 4 הלא-כל-כך מבוקש בשוק, אבל מביא לטאבלט מספר חידושים כמו ה-DirectStylos, טכנולוגייה המאפשרת להשתמש בעט חרט (סטילוס) המצורף לזיהוי מספר סוגים של עובי ועטים שונים על ידי לחץ על המסך, טכנולוגיית ה-Chimera שמבצע עיבוד בזמן אמת בצילום וידאו המאפשר לצלם ב-HDR עד 100 פריים לשנייה בהילוך איטי וצילומי פנורמה ב-HD וכן יכולת ה-PureAudio שבחברה טוענים כי מדובר בטאבלט הראשון עם טווח תדרי השמע הטוב ביותר ברמקולים הקדמיים. עוד מאפשר הטאבלט הוא שימוש כבקר משחק ב-Bluetooth במשחקים הקיימים בחנות ה-Tegra Zone.

בצד המפרט, נמצא מסך 7 אינצ' 1280×800 מסוג IPS LCD, מעבד מרובע ליבה Tegra 4 הפועל בתדר 1.8GHz לכל ליבה ומשלב 72 ליבות גרפיות, זיכרון 1 ג'יגה RAM, מצלמה 5 מגה פיקסל אחורית, VGA קדמית וסוללה המספקת 10 שעות עבודה. אין צורך לציין כי מדובר בגרסת האנדרואיד "האחרונה" לדברי החברה.

Tegra Note יימכר בעלות של $199, אולם מכיוון ש-Nvidia לא מתכוונת למכור זאת בעצמה, הספקים שלה הם אלו שייקבעו את המחיר הסופי.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.